جمهوریخواهان شانس محاکمه ترامپ در سنا را ضعیف دانستند

تهران- ایرنا- جمهوریخواهان اعلام کردند که با وجود تنها ۵ یا ۶ رای سناتورهای جمهوریخواه، شانس برگزاری محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در مجلس سنا ضعیف است.

به گزارش نشریه هیل به نقل از منابع آگاه در حزب جمهوریخواه، حداکثر ۵ یا ۶ سناتور جمهوریخواه احتمالا به محاکمه استیضاح ترامپ رای خواهند داد که این رقم با تعداد مورد نیاز رای فاصله زیادی دارد.

اکثریت دو سوم رای اعضای مجلس سنا برای محاکمه ترامپ لازم است بدین معنی که اگر تمام دموکرات ها به محاکمه ترامپ رای دهند دست کم نیاز به ۱۷ رای جمهوریخواهان نیز نیاز است.  

یک تحول بسیار مهم این است که ترامپ تصمیم به بخشش افراد متهم به یورش به ساختمان کنگره نگرفت زیرا بخشش متهمان غائله روز ۶ ژانویه محبوبیت ترامپ در دید جمهوریخواهان را بیش از پیش کاهش می داد.

به گفته یک سناتور جمهوریخواه، تصمیم ترامپ برای بخشش مهاجمان به ساختمان کنگره این را تایید می کرد که افراد مهاجم "آدم های" او هستند.

یکی دیگر از سناتورهای جمهوریخواه گفت که حزب متبوع آنها به بازسازی نیاز دارد. وی همچنین هشدار داد که در صورت دادن رای به محکومیت ترامپ، باز گرداندن افراد پایگاه ترامپ به اردوگاه حزب جمهوریخواه پیش از انتخابات میان دوره ۲۰۲۲ و انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ دشوار است.

پیش از این میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا در تماس با سناتورهای جهوریخواه ضمن پیشنهاد به آنها برای موکول کردن دادگاه استیضاح ترامپ به فوریه (بهمن- اسفند) گفت که برای محاکمه ترامپ عجله‌ای ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار جهان