۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۵
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 84194994
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا در استان فارس دوباره خیز برداشت

شیراز-ایرنا- پس از روزها کاهش آمار مبتلایان به کرونا در استان فارس و فرو نشست تب پیشرفت این ویروس، در روز جاری (سوم بهمن ماه ۹۹) آمار ابتلا و جان باختگان در این استان دوباره خیز برداشت و روند افزایشی پیدا کرد.

رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، جمعه با بیان اینکه آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، شیب صعودی پیدا کرده، اظهار داشت: آمارهای ابتلا، ورودی به بیمارستان‌ها و جانباختگان این بیماری در روزهای اخیر افزایش یافته است. 

دکتر سید روح‌الله حسینی، افزود: همگان باید این روند افزایشی روزهای اخیر را به منزله هشداری جدی تلقی کنند و توجه داشته باشند که در شرایط کنونی، حمایت و همکاری عمومی نسبت به رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از عادی انگاری این بیماری، بیش از هر چیز در حفظ سلامت جامعه تاثیرگذار است.

او، نقش آگاهی و مشارکت عمومی در پیشگیری از خیز دوباره آمارها و مواجهه نشدن با موج چهارم بیماری را تعیین کننده دانست.

حسینی، با اشاره به افزایش موارد نمونه گیری‌های تشخیصی و انجام ۵۹۵ هزار و ۵۲۳ مورد از ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ تا کنون، گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز(سوم بهمن)، ۱۶۷هزار و ۹۷ بیمار مثبت قطعی در این استان شناسایی شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه با جان باختن ۶ نفر از مبتلایان به این بیماری در فارس ظرف ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان در این استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به سه هزار و ۱۰۵ نفر رسیده است.

به گفته رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون ۵۶۷ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که از این تعداد، وضعیت ۱۰۶ بیمار وخیم گزارش شده و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه (ICU) تحت درمان قرار دارند.

وی، شمار بهبودیافتگان این بیماری را از ابتدای شیوع تاکنون ۱۶۱ هزار و ۵۶۰ نفر اعلام کرد.

رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، همچنین بر تداوم پایبندی عمومی نسبت به رعایت بهداشت به ویژه استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران، پرهیز از حضور در مهمانی‌ها و تجمع‌ها و اجتناب از سفرهای غیرضروری، تاکید کرد.

براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ۳۶ شهرستان فارس، ۲۶ شهرستان در وضعیت آبی (کم‌خطر) شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

از بیست و هفتم دی ماه ۹۹، ۱۰شهرستان استان فارس شامل، لارستان، گراش، اوز، کازرون، کوه‌چنار، جهرم، خفر، خرم‌بید، پاسارگاد و ممسنی در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا هستند و سایر شهرستان‌های فارس در وضعیت آبی (کم خطر) قرار گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها