دبیر کمیسیون ملی یونسکو: استارتاپهای ایرانی باید حرف نخست را بزنند

مشهد- ایرنا- دبیر کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: فرهنگ و تمدن ایرانی از گذشته بسیار دور باستانی در علم، فلسفه، عرفان و ادبیات جهانی سرآمد بوده بنابراین استارتاپهای ایرانی نیز امروز باید حرف نخست را در این حوزه بزنند.

حجت‌الله ایوبی روز جمعه در جریان بازدید از "کارخانه نوآوری مشهد" در این شهر افزود: دنیا می‌داند که ایران برخوردار از سرمایه‌های انسانی بسیار توانا با استعداد فراوان است که توان فعالیت در هر حوزه‌ای را دارند چنانکه برخی از همین ایرانیان نخبه و در اقصی نقاط جهان در شرکتهای بزرگ جهانی مشغول کار هستند.

وی ادامه داد: اگر "کارخانه نوآوری" در مشهد و دیگر شهرهای کشور زودتر و پیشتر فعال شده بود نخستین فایده آن حفظ همین جوانان سرآمد و توانا در داخل ایران بود تا با اتکا به دانش، اندیشه و اراده خود برای آبادانی و توسعه کشور تلاش کنند.

دبیر کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: کارخانه نوآوری مشهد مکانی است که در آن فکر نو خلق و اندیشه و ایده آفریده می شود، ما در خلق اندیشه های جدید بسیار توانمندیم و هیچگاه از اندیشه و تکنولوژی های جدید جا نماندیم.
وی افزود: خوشحالم که در شهر مشهد این آینده نگری وجود دارد و مدیران شهری مشهد محفلی برای فرزندان خوش فکر و خلاق خود فراهم کردند تا خلاقانه ایران را به سوی فناوری های نوین، شهر هوشمند، خدمات الکترونیک و توسعه فضاهای مجازی ببرند.

کارخانه نوآوری مشهد ١٨ دی ماه امسال طی ارتباط ویدئوکنفرانسی با رییس جمهوری بهره‌برداری شد. ایجاد کارخانه نوآوری طی تفاهمنامه‌ای که در سال ۱۳۹۷ میان شهرداری مشهد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید، پایه گذاری شد.
شهرداری مشهد برای اولین بار به صورت مستقیم به احداث، تجهیز و مهیا کردن حضور استارتاپ‌ها در این فضا پرداخته است.

در فضای کارخانه نوآوری مشهد ۲۳ غرفه برای استقرار شرکت ها و ۵۸۰ مترمربع مساحت فضای کار اشتراکی برای استقرار استارتاپ ها وجود دارد و امکانات پشتیبانی و رفاهی همچون کافی شاپ، سالن غذاخوری، سالن همایش و کلاس های آموزشی متناسب با کاربران طراحی و تجهیز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها