۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۵
کد خبرنگار: 1009
کد خبر: 84194981
۳ نفر

برچسب‌ها

۱۷ نفر با علائم کرونا  در مراکز درمانی قم پذیرش شدند

قم - ایرنا -رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به سوم بهمن ماه ۱۷ نفر با علائم ویروس کرونا درمراگز درمانی قم پذیرش شدند.

به گزارش عصر جمعه  دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر افزود: دراین مدت ۱۳ نفر از افراد مراجعه کننده با علائم بیماری کرونا بستری  و ۱۴ نفر نیز پس از طی مراحل درمان از بیمارستانهای استان ترخیص شدند.

وی با اشاره به اینکه درمدت ذکر کرده خوشبختانه مرگ ناشی از ویروس کرونا در قم نداشته‌ایم اظهار داشت: در حال حاضر هشت نفر از بیماران کرونایی نیز وخیم می‌باشد.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۹۹ نفر از بیماران کرونایی نیز در مراکز درمانی قم بستری هستند.

قم از روز بیستم دی ماه و پس از چندین ماه وضعیت فوق قرمز، قرمز و نارنجی سرانجام در ردیف مناطق آبی کرونایی کشور قرار دارد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها