دید افقی در جاده‌های جنوب کرمان به کمتر از ۱۰۰ متر کاهش یافت

جیرفت - ایرنا - سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: با توجه به بروز پدیده گردوغبار و توفان شن به ویژه در محورهای ورودی و خروجی به سمت قلعه‌گنج _جاسک و زهکلوت _ ایرانشهر، دید افقی به کمتر از ۱۰۰ متر کاهش یافت.

مجتبی رئیسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود حضور گشت‌های راهداری در محورهای جنوب کرمان، تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه‌ها و حمل و نقل، میزان دید افقی در جاده های زهکلوت _ ایرانشهر و قلعه گنج _جاسک کاهش یافته است. 

وی با تاکید بر رعایت جوانب شرایط ایمنی توسط رانندگان در این شرایط جوی نامناسب گفت: با توجه به احتمال افزایش میزان کاهش دید در جاده‌ها رانندگان حتما از سالم بودن چراغ‌های وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنند. 

رئیسی از احتمال ورود شن به بستر راه در این شرایط خبر داد و گفت: رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئنه از عجله و شتاب، پارک و توقف ناایمن در حاشیه جاده و سبقت غیر مجاز در شرایط کاهش دید جدا پرهیز کنند. 

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان یاد آور شد: رانندگان در صورت مشاهده ورود شن و هرگونه ضایعات در بستر راه در شرایطی مناسب موارد و محل مورد نظر را به شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها و حمل و نقل این اداره کل گزارش دهند تا با اعزام گشت‌های راهداری عملیات پاکسازی محور انجام شود. 

رئیسی از آماده‌باش دستگاه‌های راهداری نظیر لودر و گریدر برای شن روبی در محورهای ارتباطی خبر داد و گفت: مردم و رانندگان حتما قبل از حرکت از مبدا، شرایط جوی راه‌ها را از طریق تماس با شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها و حمل و نقل جویا شوند. 

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان از باز بودن تمامی محورهای ارتباطی جنوب استان با وجود گرد و غبار خبر داد.

توفان شن همچنین باعث ورود خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی و زیرساختی جنوب کرمان شده است.

سرخط اخبار استان‌ها