راه ارتباطی ۴۳ روستای میاندوآب بازگشایی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای میاندوآب با اشاره به اینکه بارش برف و کولاک روز گذشته راه ارتباطی ۴۵ روستای این شهرستان را در بخش باروق مسدود کرده بود، گفت: با تلاش راهداران تاکنون راه ارتباطی ۴۳ روستای این منطقه بازگشایی شده‌ است.

علیرضا اشرف‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راه ارتباطی ۲ روستای "گوی‌خرابه" و "قلی‌درق" نیز با تلاش راهداران در حال بازگشایی است که تا پایان امروز مسیرگشایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با فرا رسیدن فصل سرما راهداران این اداره در راهدارخانه‌های "قوروقچی"، "نختالو"، "یلک‌لو" در بخش باروق و راهدارخانه "مرکزی" در شهر میاندوآب به همراه ماشین‌آلات سنگین مستقر شده‌اند تا هنگام بارش برف نسبت به بازگشایی و برفروبی اقدام کنند، افزود: در پی بارش برف روز گذشته توسط راهداران این اداره در محورهای اصلی و فرعی میاندوآب‌ ۲۰۰ شن و نمک‌ مورد استفاده قرار گرفت.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای میاندوآب‌ با بیان اینکه همچنین ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی و ۲۰۰ کیلومتر راه فرعی نیز در همین مدت برف‌روبی شد، گفت: در این ارتباط با ۱۰ دستگاه ماشین برف‌روب نسبت بازگشایی محورهای این شهرستان بکارگیری شد.

میاندوآب‌ با ۱۹۹ روستا و چهار بخش و سه شهر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده که بیشتر روستاهای بخش باروق این شهرستان در یک منطقه کوهستانی و برف‌گیر قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها