رییس فدراسیون: بیش از ۲۵ هزار ورزشکار بازی‌های محلی سازماندهی شدند

یزد- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا در سال ۱۳۹۹، ۲۵ هزار و ۴۹۲ ورزشکار مرد و زن در استان های مختلف کشور جذب و در رشته‌های مختلف سازماندهی شدند.

به گزارش ایرنا، محمدتقی امیری خراسانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در یزد افزود: این تعداد پارسال،۱۳۳ هزار تَن بود که از این تعداد ۹۹ هزار نفر مرد و بقیه بانوان بودندکه در رشته‌های مختلف روستایی و بومی محلی سازماندهی شدند.

وی ادامه داد: فدراسیون در سه بخش ورزش روستایی و عشایری، ورزش سنتی و قهرمانی و بازی‌های بومی و محلی فعالیت دارد و بخش زیادی از ورزشکاران را شامل می‌شود و برای گسترش برنامه‌های مختلف و پوشش علاقه‌مندان به همکاری مردم و مسوولان نیاز است .

این مسوول اظهارکرد: برای تحقق اهداف یادشده باید مسوولان بخش‌های مختلف با فدراسیون روستایی و بازی‌های بومی محلی در سطح کشور همکاری کنند به خصوص در بخش زیرساخت‌ها و سخت‌افزاری باید همکاری بهتری را برای ترویج بیشتر ورزش در کشور شاهد باشیم .

امیری خراسانی با قدردانی از تلاش مسوولان ورزش استان یزد در گسترش فعالیت های فدراسیون یادشده ابراز امیدواری کرد که با همکاری فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه جایگاه و اهمیت ورزش در مناطق مختلف و روستاها به مردم بیش از گذشته به نحو مناسب معرفی شود.

همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد به توجه دولت تدبیر و امید به بحث ورزش روستایی و روستاییان در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: این توجه تنها به تدوین طرح و برنامه محدود نبود بلکه بودجه مناسبی برای این مهم اختصاص یافته است.

مسعود شریعتی با اشاره به این که سرانه ورزشی سال ۱۴۰۰ برای هر نفر باید به یک مترمربع افزایش یابد، افزود: سرانه ثبت شده ، استان را از اخذ بودجه لازم برای ایجاد زیرساخت‌های ورزشی کیفی بازداشته و با رایزنی‌های صورت گرفته تاکنون تنها منجر به حذف ۵۰ درصد مکان های  ورزشی نامناسب در سرانه ورزشی استان شده است.

وی با بیان اینکه یزد بیش از بودجه  تخصیص یافته برای ایجاد فضاهای ورزشی مانند زمین چمن مصنوعی روستایی اقدام به اجرای طرح‌های ورزشی با همکاری سایر دستگاه‌ها کرده است ،گفت: در دومین مرحله اختصاص بودجه برای ایجاد زمین چمن مصنوعی در استان سهم یزد ۱۸ زمین بود ولی ۴۰ طرح با مشارکت سایر دستگاه‌ها اجرا شد و در حال حاضر  ۲۶ زمین چمن روستایی ایجاد شد و ۲۴ زمین چمن مصنوعی دیگر تا پایان سال در دست اقدام است.

این مسوول در خصوص توسعه خانه‌های ورزش روستایی در استان یادآور شد: تاکنون ۱۲۱ خانه ورزش روستایی در استان افتتاح شد و تا پایان سال هم ۴۰ خانه ورزش دیگر در روستاهایی که بدون  فضای ورزشی هستند، اضافه خواهد شد.

رییس فدراسیون  ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی در سفر به یزد با محمدعلی طالبی استاندار دیدار و در مسابقات جام ستارگان فوتوالی شرکت می‌کند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها