امدادگران آذربایجان شرقی جان هشت نفر را نجات دادند

تبریز- ایرنا- رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تلاش ۳۲ ساعتهٔ امدادگران اورژانس، هلال احمر و عوامل راهداری برای نجات ۸ نفر در مناطق مختلف استان خبر داد.

فرزاد رحمانی روز جمعه در یک گفت و گوی خبری با اشاره به انجام ۶ عملیات نجات در شبانه روز گذشته در آذربایجان شرقیگفت: در شبانه روز گذشته نیروهای اورژانس در شهرستان‌های چاروایماق، خداآفرین و اهر با انجام اقدامات لازم، جان ۳ مادر باردار را نجات دادند.

وی افزود: مادر بارداری از روستای الله کندی چاروایماق نوزاد خود را تحت اقدامات پیش بیمارستانی کارشناسان اعزامی به دنیا آورد.

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین از انتقال مادر باردار از جاده‌های سخت گذر روستای رشتین خداآفرین خبرداد و گفت: زن باردار دیگری با توجه به شرایط بالینی و نیاز به تحت نظر بودن با مراقبت‌های لازم از روستای عاشقلوی اهر به بیمارستان باقرالعلوم این شهرستان انتقال یافت.

رحمانی ادامه داد: مادر باردار دیگری هم در روستای ساری یاقان اهر با اقدامات لازم توسط اورژانس زنجیربلاغ به بیمارستان باقرالعلوم اهر منتقل شد.
وی خاطرنشان کرد: سه بیمار کرونایی هم پس از شش ساعت تلاش از روستای نخودآباد هشترود به بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان انتقال یافتند.

وی گفت: عملیات ۵ ساعته برای نجات نوجوان ۱۶ ساله در روستای چهاربرود عجب شیر با موفقیت به پایان رسید و به بیمارستان امام خمینی (ره) عجب شیر انتقال یافت.

رحمانی درخصوص عملیات ویژه اورژانس درشهرستان بستان آباد هم گفت: زن میانسال در روستای قلعه اولیا با مشکل آسم و تنگی نفس تحت مراقبت کارشناسان اعزامی به بیمارستان استاد شهریار این شهر منتقل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها