قطعی‌ آب ناشی از سرعت گرفتن عملیات عمرانی دستگاه‌های اجرایی است

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: قطعی‌های مکرر آب در مناطق تحت پوشش شبکه آب بهداشتی عمدتا ناشی از سرعت گرفتن پروژه‌های ساماندهی و عملیات عمرانی دستگاه‌های اجرایی در مناطق مذکور است.

به گزارش ایرنا علیرضا قاسمی روز جمعه با حضور در نشست پرسش و پاسخ مردمی سیستان و بلوچستان، موصوف به نهضت مطالبه‌گری که در مصلی قدس زاهدان برگزار شد اظهارداشت: این حق مردم بوده که بر روی مسائل اساسی استان از جمله موضوع آب، مطالبه‌گری دقیق و مستمر داشته باشند.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز موضوع آب بدرستی روشن نشده و مردم و حتی مسوولان ما بحرانی بودنِ شرایط را باور ندارند افزود: با توجه به اهمیت آب در زاهدان و کم‌آبی که در سیستان و بلوچستان با آن مواجه هستیم باید فرهنگ استفاده از آب در جامعه متحول شود چراکه با فرهنگ کنونیِ استفاده از آب در منطقه بزودی با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با تاکید براینکه تامین آب آشامیدنی با توجه به جمعیت روزافزون و شرایط آب و هوایی منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تصریح کرد: هنوز مردم و مسوولان ما به این باور نرسیده‌اند که این استان از نظر منابع آبی بسیار فقیر بوده و شاید به عبارت دقیق‌تر در فقر مطلق به سر می‌برد.

وی با تاکید براینکه تا زمانی که این باور نهادینه نشود نمی‌توانیم برنامه‌های اصلاحی خود را در زمینه کاهش مصرف آب در سیستان و بلوچستان پیش ببریم گفت: انتقال آب از چاه نیمه‌ها به زاهدان سبب ثبات در سفره‌های آب زیرزمینی این شهر شده است.

قاسمی با بیان اینکه با اجرای خط دوم انتقال آب از چاه نیمه‌ها به زاهدان مشکلِ آب آشامیدنی ساکنان این شهر رفع می‌شود گفت: بنا به اعلام واحد امداد حوادث با وجود افزایش گروه‌های عملیاتی و استقرار مستمر در مناطق شمالی زاهدان، وجود حجم بالای حوادث و قدمت تاسیسات موجود رفع اتفاقات را با کندی مواجه می‌سازد.

وی همکاری دستگاه‌های اجرایی را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با همکاری بیشتر دستگاه‌های متولّی در ادامه کار حوادث کاهش یافته و مشکلات مردم این مناطق به حداقل ممکن برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان بیان کرد: با یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی همکاری مدیران و کارکنان شرکت افزایش یافته و با تقویت بنیه مدیریتی و استفاده از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی موجود خدمات ارائه شده به مشترکان با کیفیت بیشتر انجام می‌شود.

وی همچنین از راه‌اندازی پلیس آب در سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهارداشت: تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و با آگاه‌سازی مردم قدم‌های خوبی را در جهت تغییر الگوی مصرف آب‌ برداریم.

قاسمی بیان کرد: متاسفانه برخی افراد مدعی ناسالم بودن آب سیستان و بلوچستان هستند که حقیقت ندارد و این سخنان چیزی جز تشویش اذهان عمومی نیست چرا که سلامت مردم خط قرمز ماست و اجازه نمی‌دهیم حتی یک قطره آب آلوده وارد شبکه تامین آب استان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها