صادقی: اهل شلوغ‌کاری نیستیم/ مقابل تیم‌های بزرگ بهتر کار می‌کنیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: سایپا جلوی تیم‌های بزرگ مثل پرسپولیس و سپاهان هم فوتبال بهتری بازی کرده و هم نتایج بهتری گرفته و همیشه همین بوده است؛ حالا هم هیچ دغدغه‌ای برای دیدار با استقلال نداریم.

به گزارش ایرنا، ابراهیم صادقی در نشست خبری پیش از بازی با استقلال تهران اظهار داشت: ابتدا جا دارد آرزوی سلامتی داشته باشم برای مهرداد میناوند، علی انصاریان و حشمت مهاجرانی. امیدوارم هر چه سریع‌تر تماشاگران را در ورزشگاه‌ها ببینیم. همیشه بازی کردن جلوی تیم‌های بزرگ مثل پرسپولیس و استقلال و مقابل تماشاگرانشان خیلی لذتبخش است. بازیکنان ما همیشه دوست دارند در آن شور و حرارت کیفیت خودشان را نشان دهند.

وی درباره بازی با استقلال خاطرنشان کرد: درباره بازی فردا کاملا از لحاظ فیزیکی و روانی آماده هستیم. استقلال این فصل نتایج خوبی گرفته و بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشته است. امیدواریم بازی خوبی انجام دهیم. ما هم تیم خوبی بوده‌ایم. فوتبال خوبی انجام داده‌ایم و نسبت به سال گذشته کیفیت خوبی رانشان داده‌ایم. در کنار جوان‌ها بازیکنان باتجربه هم خوب کار کرده‌اند. در همه بازی‌ها موقعیت‌های خوبی را خلق کرده‌ایم اما متاسفانه خیلی از آنها را به گل تبدیل نکرده‌ایم. داریم تلاش می‌کنیم از موقعیت‌هایمان به گل برسیم. در چنین بازی‌هایی بازیکنان ما انگیزه بیشتری دارند چرا که می‌توانند کیفیت خود را به تمام ایران نشان دهند.

سرمربی سایپا درباره مسائل داوری بیان داشت: استقلال در همه خطوط بازیکنان خوب و باکیفیتی دارد. به نوعی این تیم یک تیم هم در بیرون از زمین دارد و تعویض‌هایشان همین را نشان می دهد. ما می‌دانیم همیشه اینطور بازی‌ها سخت است. سایپا نشان داده بازی جلوی بزرگان برایش همیشه جذاب بوده و خوب کار کرده است. می‌خواهم به مساله داوری واکنش نشان دهم. خیلی از تیم‌ها به خاطر داوری ضرر می‌کنند و بعد از آن بیانیه می‌دهند، مصاحبه می‌کنند که این کار فشار را روی داور زیاد می‌کند. ذوب‌آهن در این هفته‌ها از داوری ضرر کرده است. اما در بازی برابر ما دیدید با فشاری که از کنار خط روی داور آوردند باعث شد داور در دقیقه ۸۸ یک پنالتی علیه ما بگیرد و ممکن بود ما برد را در آن دیدار از دست بدهیم. از سازمان لیگ خواهش می‌کنم به این قضیه ورود کند. ما هم از داوری ضرر کرده‌ایم. وقتی دقیقه ۸۹ گل می‌خورید مربی دیگر کاری نمی‌توانید انجام دهد و این غیرت بازیکنان ما بود که باعث شد گل بزنیم. امیر علی صادقی در دقیقه ۹۳ گل زد و برنده بازی شدیم.

وی ادامه داد: باشگاهی مثل ما تماشاگر زیادی ندارد ولی به فوتبال ایران خدمت می‌کند. پای بازیکنان جوان ایستاده‌ایم. هم فصل قبل و هم در این فصل خیلی از بازیکنان جوان را بازی دادایم. اگر تیم‌های بزرگ که هوادار دارند با مصاحبه، بیانیه و شلوغ‌کاری تیم داوری را تحت تاثیر بگذارند؛ واقعا نمی‌شود و ما ضرر می‌کنیم. در بازی برابر ذوب‌آهن چند دقیقه قبل از پنالتی یک صحنه‌ای اتفاق افتاد و ۶ نفر از بیرون زمین به داخل زمین رفتند. داور صحنه بعدی را پنالتی گرفتند و همه اذعان داشتند که اشتباه رخ داده است. خود من هم زیاد درباره داوری صحبت نمی‌کنم. بیانیه نمی‌دهیم و شلوغ‌کاری نمی‌کنیم.

صادقی درباره عملکرد سایپا در این فصل گفت: برای من فرایند خیلی مهم است. وقتی فرایند خوبی پیش می‌رود و تیم خوب کار می‌کند و خوب موقعیت خلق می‌کند باید صبور باشد. تیم ما از لحاظ بازیکن و مالی قابل قیاس با خیلی از تیم‌ها قابل قیاس نیست. ما به تیم‌مان ایمان و اعتقاد داریم. از نظر من در ۱۱ بازی گذشته در ۲ بازی ۳۰ یا ۴۰ دقیقه خوب نبودیم. مقابل صنعت نفت در دقیقه ۹۲ گل خوردیم. مقابل ماشین‌سازی و پیکان می‌توانستیم برنده باشیم و در رتبه چهارم یا پنجم باشیم. وقتی به بازیکن جوان بازی می‌دهی باید صبور باشی و به آنها فرصت بدهی تا پخته تر شوند. بازیکنان جوانی که پارسال بازی کردند الان پخته‌تر کار می‌کنند. پیشنهادهایی از تیم‌های بزرگ دارند. امیدوارم تیم‌های بزرگ هم بازیکنان ما را تحت تاثیر قرار ندهند. اجازه بدهند بیشتر در سایپا بازی کنند و وقتی پخته‌تر شدند به آن تیم‌ها بپیوندند.

وی درباره اعتراض سرمربی استقلال به اینکه سایپا چند روز بیشتر اسراحت کرده است؛ تصریح کرد: در این مورد که برنامه‌ریزی سازمان لیگ است و به خاطر بازی‌های عقب افتاده بوده است.

صادقی درباره رویارویی با یک تیم بزرگ مثل استقلال گفت: اتفاقا سایپا جلوی تیم‌های بزرگ مثل پرسپولیس و سپاهان هم فوتبال بهتری بازی کرده و هم نتایج بهتری گرفته است. همیشه هم همین بوده است. هیچ دغدغه‌ای برای این بازی نداریم. همه تیم‌ها قابل احترام هستند. بعضی تیم‌ها بازیکنان باتجربه و باکیفیت‌تر دارند و برخی دیگر بازیکنان جوان‌تر دارند. ما به شعارمان باید عمل کنیم. اول به پیشرفت بازیکنان عمل می‌کنیم. متاسفانه بعضی از مربیان فقط شعار می‌دهند وقتی جلو هستند یک بازیکن جوان را پنج دقیقه بازی می‌دهند تا بگویند بازی به جوان‌ترها داده‌ایم. ما این را معنی کرده‌ایم. بازیکنان ۱۸، ۹ ساله ما ۱۸ و ۱۹ بازی ۹۰ دقیقه‌ای انجام داده‌اند. در کنار نتیجه گرفتن شعار ساختن به جای خریدن را پیاده می‌کنیم. اینگونه هم به سایپا خدمت کرده‌ایم و هم به فوتبال ایران.

سرمربی سایپا در پایان درباره پیش‌بینی‌اش از نتیجه بازی با استقلال اذعان داشت: اولین چیز مهم این است که نسبت به بازی قبل فوتبال بهتری را انجام بدهیم و عملکرد خوبمان را تکرار کنیم. اعتقاد من این است که اگر عملکرد خوبی داشته باشید نتیجه هم بگیرید. جذابیت فوتبال به همین غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است. امیدوارم کسانی که بازی را تماشا می‌کنند لذت ببرند و ما هم به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنیم.

تیم‌های استقلال و سایپا در چارچوب هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر فردا(شنبه) از ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه به مصاف هم می‌روند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار ورزش