تیم‌های والیبال بانوان زرتشتی یزد و آریامشهد به مرحله نهایی صعود کردند
آرشیو

یزد- ایرنا- مرحله دوم مسابقات والیبال لیگ دسته اول بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور در گروه «یک » بعد از سه روز پیگیری روز جمعه در یزد پایان یافت و تیم‌های جوانان زرتشتی این شهر(میزبان ) و آریا مقام پارس مشهد به مرحله پایانی صعود کردند.

به گزارش ایرنا، در آخرین روز این رقابت‌ها که به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون حضور تماشاگران و با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد، تیم میزبان با نتیجه سه بر ۲، آریا مقام پارس مشهد را شکست داد.

مرحله نهایی مسابقات والیبال دسته اول باشگاه‌های کشور در بخش بانوان با حضور چهار تیم برتر ۲ گرو برگزار شد که زمان و مکان آن توسط فدراسیون اعلام می‌شود و ۲ تیم به لیگ برتر راه پیدا می کنند.

هم‌اکنون تیم‌های شهداب یزد و خاتم اردکان ۲ نماینده استان یزد در لیگ برتر قهرمانی باشگاه‌های کشور حضور دارد.  

جمعیت زرتشتیان استان یزد حدود ۶ هزار نفر است که در شهرهای یزد، تفت، میبد و اردکان زندگی می کنند و بزرگترین زیارتگاه جهانی این اقلیت دینی به نام «چک چک»  در یکی از مناطق کوهتسانی شهرستان اردکان قرار دارد و پیروان این آیین باستانی ایران یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.

استان یزد با حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت  ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی دارد که حدود ۲ هزار نفر آنها در رشته والیبال فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها