دستگاه قضایی از سرمایه‌گذاران کشاورزی استان اردبیل حمایت می‌کند

اردبیل - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی از تولید کنندگان، فعالان و سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی این استان حمایت همه‌جانبه می‌کند.

به گزارش ایرنا ، ناصر عتباتی روز جمعه در بازدید از شهرک گلخانه‌ای سامیان اردبیل افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و فعالان حوزه کشاورزی از جنبه‌های حفظ تولید داخلی، اشتغال و تولید محصولات استراتژیک و غذایی با هدف تأمین امنیت غذایی کشور همواره از جایگاه مهمی برخوردار و بسیار ضروری است.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید و سرمایه‌گذاران در حوزه‌های کشاورزی استان اردبیل در کنار سایر بخش‌های تولیدی، فرهنگی و صنعتی افزود: محدودیت‌های اقلیمی و اصلاح الگوی مصرف آب، ضرورت کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای را بیش از پیش نمایان کرده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل، روند فعالیت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان در احداث و توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای را چشمگیر خواند و اضافه کرد: در چند سال آینده، افق‌های روشنی از لحاظ تولیدات گلخانه‌ای پیش‌روی روی بخش کشاورزی استان گشوده شده است.

وی با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های تولید گلخانه‌ای در استان اردبیل از سوی دستگاه‌های ذیربط، اقدام به تولید محصول متناسب با ظرفیت‌های بومی را کاری جهادی عنوان کرد.

عتباتی تاکید کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله شرکت گاز و برق و آب منطقه‌ای در اجرا و اتمام زیرساخت‌های شهرک‌های گلخانه‌ای درسطح استان بیش از پیش همکاری کرده و بانک‌های عامل نیز در پرداخت تسهیلات مورد نیاز این سرمایه‌گذاران را برای رسیدن به مرحله تولید محصولات پشتیبانی کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: برای اجرای زیرساخت‌های شهرک گلخانه‌ای سامیان اردبیل ۱۵ میلیارد ریال از اعتبارات دولتی هزینه شده و سه میلیارد ریال کمک بلاعوض نیز با هدف رونق تولید کشاورزی به این مجتمع واگذار شده است.

خلیل نیکشاد، مجموع تسهیلات پرداختی بانکی برای اجرای واحدهای گلخانه‌ای این شهرک را ۲۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: پرداخت ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دیگر هم در دست اقدام است.

شهرک گلخانه‌ای سامیان اردبیل در مساحت ۲۲ هکتار در قالب ۳۳ قطعه سه هزار و ۳۰۰ مترمربع، به ۱۹ نفر از سرمایه‌گذاران فعال بخش کشاورزی واگذار شده است.

پس از بهره‌برداری کامل این شهرک، سالانه پنج هزار تن انواع محصولات صیفی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال تولید خواهد شد.

زمین این شهرک در سال ۱۳۸۷ بدون انجام عملیات زیرساختی واگذار شد ولی ۱۰ سال بعد و در سال ۱۳۹۷ عملیات اجرایی احداث این شهرک با احداث زیرساخت‌های لازم شروع شده و به سرمایه‌گذاران واگذار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =