امام جمعه شهرکرد: مردم مهمترین پشتوانه کشور هستند

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اتکای به مردم در کشور گفت: در طول بیش از ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی با اتکاء به مردم فتنه‌های متعددی خنثی شده است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد، ایستادگی مردم آمل در۶ بهمن ۱۳۶۰ در برابر عوامل ضدانقلاب را از نمونه‌های پشتوانه مردمی انقلاب اسلامی دانست و افزود: در این واقعه، ضدانقلاب قصد تصرف شهر آمل و پیاده‌سازی اهداف شیطانی خود را داشت اما مردم، شهر را به شهر هزار سنگر تبدیل کردند و توانستند این فتنه را به خوبی خنثی کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متعلق به مردم کشور است، تصریح کرد: اینکه به طور مداوم و مستمر گفته می‌شود که به مردم و توانمندی‌های درونی اتکا شود به سبب این است که پشتوانه مردمی بزرگترین قدرت کشور است و در طول بیش از ۴۰ سال انقلاب اسلامی خود را به خوبی نشان داده است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه بر بهبود وضع معیشتی مردم و ساماندهی بازار سرمایه و جبران خسارت‌های وارده بر مردم تاکید کرد و گفت: باید قدر مردمی که فتنه‌های بسیاری را در این کشور خنثی کرده‌اند و در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب و شهدا محکم ایستاده‌اند بیش از پیش دانسته شود و به وضعیت معیشتی آنها رسیدگی شود.

نکونام افزود: امروز بسیاری از مردم کشور، سرمایه‌های خود را در بورس از دست داده‌اند در حالی که پیش از این تشویق به سرمایه‌گذاری در بورس می‌شدند و مسئولان عنوان می‌کردند بازار سرمایه محل مورد اعتمادی برای سرمایه‌گذاری است از همین رو دولت، مجلس و قوه قضاییه برای ساماندهی بازار سرمایه باید اهتمام جدی به کار گیرند.

وی به رویدادهای سیاسی کشور آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: رییس جمهوری جدید با رییس جمهوری قبلی این کشور تفاوتی ندارد و هر ۲ یک راه را ادامه می دهند و دشمن سرسخت اسلام هستند و علیه انقلاب اسلامی کار می‌کنند.

امام جمعه شهرکرد در بخش دیگری از خطبه‌ها با گرامیداشت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س)، بصیرت را از مهمترین ویژگی‌های این بانوی گرامی اسلام دانست و اظهار داشت: حضرت ام‌البنین(س) زمانی که وارد خانه حضرت علی(ع) شد جز کنیزی و خدمتگزاری ادعایی نداشت و به واسطه خدماتی که به اسلام عرضه داشت این روز با عنوان روز تکریم مادران و همسران شهید نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها