محور خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان اصفهان

اصفهان-ایرنا- ملت ایران با ایستادگی خود، توطئه‌های دشمنان را خنثی و شرایط سخت تحریم را تحمل کردند و انتقاد امام جمعه خور و بیابانک از نبود پزشک زنان و زایمان در منطقه، محور خطبه‌های نماز جمعه در ۲ شهرستان استان اصفهان است.

 نایین

 امام جمعه نایین با اشاره به اینکه ملت ایران با ایستادگی خود، توطئه‌های دشمنان را خنثی و شرایط سخت تحریم را تحمل کرده‌اند، گفت: دستاوردهای گسترده نظام به رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری محقق شده است.

حجت الاسلام سیدعلی سجادی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با وجود همه دسیسه‌های جبهه کفر نه تنها با شکست مواجه نشد بلکه روز به روز پله‌های ترقی را نیز با موفقیت طی می‌کند.

وی افزود: در مقابل ایران اسلامی، آمریکا بعنوان سردمدار جبهه کفر با تقویت روحیه افراط گریی، تشکیل دو قطب سیاه و سفید و اوجگیری تجزیه طلبی، در حال از دست دادن قدرت خود و نابودی است.

امام جمعه نایین، موفقیت کشور را متکی بر توان داخلی عنوان کرد و افزود: امروز تنها راه نجات و پیشرفت کشور در همه امور، تکیه بر توان داخلی بوده و اگر این دیدگاه در کنار مدیریت جهادی حاکم شود، تمام مشکلات اقتصادی کشور قابل حل است.

سجادی، آسایش و آرامش امروز ایران را نتیجه از خودگذشتگی و فداکاری شهدا و خانواده آنان دانست و گفت: همه باید ادامه دهنده راه شهدا و پاسدار دستاوردها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی باشیم.

خور و بیابانک

امام جمعه خور و بیابانک از نبود پزشک متخصص به ویژه زنان و زایمان و سونوگرافی در این شهرستان انتقاد کرد.

حجت‌الاسلام سعید جاویدی در خطبه‌های نماز جمعه شهر خور با بیان‌اینکه بیش از ۹۵ درصد از زایمان‌ها در خارج از این شهرستان صورت می‌گیرد، گفت: ضرورت دارد به این موضوع که  چند سالی است مردم شهرستان خور و بیابانک با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، رسیدگی شود.

وی افزود: نبود پزشک متخصص بویژه سونوگرافی و زنان و زایمان موجب شده تا بیماران و زنان باردار منطقه مسافت‌ ۲۰۰، ۲۵۰، ۴۲۰ و ۳۷۰  کیلومتری خور و بیابانک تا شهرستان‌های طبس، نایین، اصفهان و اردکان را طی کنند که دوطرفه بودن جاده‌ها، جان آنها را تهدید می‌کند علاوه بر اینکه باید هزینه فراوان رفت و آمد و اسکان خود را هم بپردازند.

امام جمعه خور و بیابانک خاطرنشان کرد: هرچند بیمارستان تازه تاسیس "آفتاب هشتم" خور و بیابانک با تلاش مسوولان به بهره‌برداری رسیده است؛ اما نبود پزشک متخصص، آنها را رنج می‌دهد.

حجت‌الاسلام جاویدی از مسوولان استانی و کشوری و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خواست تا با نگاه ویژه، این معضل شهرستان کمتر برخوردار شرق استان را حل کنند.

وی گفت: بصورت میانگین ماهیانه حدود ۲۰۰ نفر از زنان باردار و بیماران نیازمند شهرستان برای انجام سونوگرافی به خارج از این شهرستان مراجعه می‌کنند که نبود امکانات پزشکی و پزشک متخصص، درد آنها را دوچندان کرده است.

خطیب جمعه خور و بیابانک همچنین در بخش دیگر خطبه‌ها، مردم را به صرفه‌جویی در مصرف گاز فراخواند و گفت: با توجه به کاهش دما در این روزها و افزایش میزان مصرف گاز، مصرف بهینه و رعایت نکات ایمنی توسط مشترکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: انتظار می‌رود مردم در انتخابات ریاست جمهوری، یک دولت جوان، انقلابی و آگاه به زمان را انتخاب کنند و نباید بعد از ۴۲ سال از پیروزی انقلاب، دغدغه تهیه کالاهای اساسی را داشته باشند.

آران و بیدگل

امام جمعه آران و بیدگل با یادآوری برگزاری رزمایش اقتدار سپاه و ارتش گفت: این رزمایش‌ها مایه آرامش برای ملت ایران است و مشاهده این اقتدار موجب دلگرمی مردم و حتی مسلمانان جهان می‌شود.

حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه آران و بیدگل افزود: اجرای این رزمایش‌ها جنبه بازدارندگی برای کشور دارد و دشمنان هم حساب کار خود را می کنند.

وی با اشاره به آغاز فعالیت رییس جمهوری جدید در آمریکا اظهار داشت: حاکم سن بالای آمریکا با آن همه افراطی‌گری‌هایی که دارد حتی نمی‌تواند کشور خود را مدیریت کند و آمریکا را به انزوا می‌برد.

امام جمعه آران و بیدگل تصریح کرد: در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برگزاری انتخابات، کشورمان بیش از پیش به امنیت و آرامش نیاز دارد، چرا که دشمنان به دنبال موج سواری و ایجاد تفرقه هستند.

وی بیان کرد: در آران و بیدگل در هفته‌های اخیر ۲ مساله بهداشت و درمان و توسعه ذوب فولاد مورد بحث کاربران در فضای مجازی قرار دارد.

وی گفت: مردم آران و بیدگل دغدغه‌هایی در زمینه بهداشت و درمان دارند و شفاف‌سازی هزینه‌های ساخت ۲ بیمارستان ثامن و امام حسن (ع) را خواستار هستند که لازم است مسوولان مربوطه پاسخگو باشند.

حجت الاسلام سلیمانی گفت: دانستن حق مردم است که در این مورد هم از دادستان آران و بیدگل خواسته شد که به این مساله ورود کند و مردم هم اگر مدارکی در این زمینه دارند ارایه کنند.

وی به مساله توسعه ذوب فولاد در آران و بیدگل و دغدغه‌ و نگرانی‌ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: هفته قبل در بازدید از شرکت فولاد کویر پیشنهادهایی از جمله ضرورت به کارگیری نیروهای بومی، واریز بخشی از عوارض و مالیات شرکت به حساب شهرستان، ایجاد پارک و همچنین ارایه محصولات تولیدی در آران و بیدگل با قیمت مناسب ارایه شد که امیدوارم در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: آب و هوا و محیط زیست سالم حق طبیعی مردم آران و بیدگل است و اگر در آینده با آلودگی مواجه می‌شوند از اکنون باید پیشگیری شود و بر این پایه از دادستان خواسته شد به این مساله ورود کند.

اردستان

امام جمعه اردستان گفت: بیشترین ضربه‌ای که انسان در دنیا می‌خورد به خاطر حرص و طمع است، در حالی که‌ زهد و تقوا فرد را رستگار می‌کند.

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه اردستان در مسجد موسی بن جعفر (ع) در خصوص برگزاری ایام فاطمیه با قدردانی از مردم این شهرستان افزود: امسال با وجود شیوع ویروس کرونا مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این آیین‌ها را به خوبی برگزار کردند و امیدواریم با بهبود وضعیت کرونایی شاهد هر چه بهتر برگزارشدن آیین‌های مذهبی و اجتماعی باشیم.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت ام‌البنین (س) اظهار داشت: این روز که روز مادر شهدا نامیده شده بسیار ارزشمند است، چرا ایشان علاوه بر همسری امام علی (ع) مادر ۴ شهید نیز هست که ‌باید مقام مادران شهیدان گرامی داشته شود.

امام جمعه اردستان به برگزاری رزمایش اخیر سپاه و ارتش اشاره کرد و گفت: در پایان دولت ننگین ترامپ صحبت از حمله آمریکا به ایران می‌شد و برگزاری این رزمایش و استفاده از موشک‌های مختلف از جمله موشک دور برد ۱۸۰۰ کیلومتری ساخت ایران که از دستاوردهای مهم نظامی کشورمان است مانع چنین اقدامی شد.

حجت‌الاسلام دهشیری درباره استفاده از واکسن آمریکایی کرونا افزود: اگر این واکسن موثر بود چرا خودشان این همه جانباخته می‌دهند؟ آنها می‌خواستند این واکسن را روی مردم ما آزمایش کنند که با صحبت‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و تصمیم مسوولان خرید آن منتفی شد و امیدواریم واکسن ایرانی به تولید انبوه برسد و در دسترس مردم قرار گیرد.

وی درخصوص آغاز فعالیت جو بایدن و پایان دولت ترامپ تصریح کرد: به گفته رسانه‌ها و سیاستمداران جهان ترامپ جنایتکار در دولت چهار ساله خود در مجموع سه هزار و ۵۷ دروغ (روزانه ۲۱ دروغ) به مردم آمریکا و دنیا گفته و در نهایت با خفت و ذلت حکومتش به پایان رسید و به عنوان منحوس‌ترین و دروغگوترین رییس جمهوری آمریکا لقب گرفت.

امام‌جمعه اردستان با اشاره به وضعیت کنونی کرونایی این شهرستان گفت: نماز جمعه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

دهشیری افزود : انتظار مردم این است که مسوولان در بین مردم و در بطن جامعه حضور داشته باشند و همچون شهید سلیمانی جلودار باشند، مردم را بپذیرند و گره از کارشان باز کنند.

وی با اشاره به برگزاری آیین بزرگداشت شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای در زادگاه پدری وی در مهاباد اردستان گفت: هر چند این شهید اصالت اردستانی دارد ولی متعلق به سرتاسر ایران است.

به گفته وی، در نقاط مختلف ایران با نصب بنر، پلاکارد و برگزاری آیین‌های مختلف از مقام شامخ شهید فخری‌زاده تجلیل شد، اما در برخی مناطق شهرستان آنچنان که زیبنده این شهید بود اقدام‌ها صورت نگرفت و مردم از مسوولان خود انتظار دارند در این زمینه‌ها بیشتر فعال باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها