امام جمعه مشهد: هویت ما به رشد علمی وابسته است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: هویت جامعه ما به پول ملی وابسته نیست بلکه به رشد و پشتکار علمی دانشمندان و نخبگان کشور وابسته است.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد افزود: یکی از آثار پربرکت این پشتکار در جامعه ولایی ما ساخت واکسن کرونا است.

وی ادامه داد: در ابتدای شیوع کرونا برخی کشورهای خارجی جلو ورود ماسک و کیت تشخیص کرونا را که ایران خریداری کرده بود گرفتند ولی اکنون ایران با کمک شرکت های دانش بنیان و جوانان نخیه خود به جایی رسیده است که کشور فرانسه از ما درخواست خرید کیت کرونا کرده است و همچنین امکان صدور ماسک مازاد خود را به کشورهای دیگر پیدا کرده ایم.  

امام جمعه مشهد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر منع ورود واکسن کرونا از آمریکا گفت: در حالی که کرونا در آمریکا و انگلیس قتل عام به راه انداخته است، آنها به واکسن خودشان هم اطمینان ندارند تا به مردم کشورشان تزریق کنند.

وی افزود: اگر واکسن آنها مفید بود اجازه اینکه ما بتوانیم از آن استفاده کنیم به ما نمی دادند. 

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: کاهش ارزش پول ملی به شرایط اقتصادی وابسته است و این کاهش نتوانسته به غیرت، هویت و جامعه ولایی ما ضربه وارد کند.

وی گفت: استکبار جهانی و استعمارگران سعی کردند بر هویت و غیرت ایران ولایی تسلط پیدا کنند تا ما را به استعمار خود درآورند ولی به خاطر حضور نخبگان دانشمند ما نتوانستند به خواسته خود دست پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: واکسن ایرانی کرونا ابتدا به فرزند رییس بنیاد برکت تزریق شد که این نشان از اعتقاد به سلامت و کارایی آن دارد و این بنیاد در ۲ مرحله تزریق واکسن توانسته است سربلند شود بگونه‌ای که هشت برابر آنتی بادی در بدن این افراد ایجاد کرده است.

وی همچنین با اشاره به ایام فاطمیه ادامه داد: یاد مظلومیت حضرت زهرا (س) در جامعه ما توانسته است بر غیرت و هویت شناسی جامعه ولایی ایران تاثیرگذار باشد و امتیاز جامعه ما در برابر سایر جوامع همین مورد می‌باشد و ولایت پذیری، ضامن تعالی، تکامل و پیشرفت ایران در جهان شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها