کشورهای اسلامی برای مقابله با تحریم حرم امام رضا (ع) مجمع تشکیل دهند

بوشهر- ایرنا- امام جمعه بوشهر گفت: کشورهای اسلامی و بویژه ارادتمندان به ساحت مقدس رضوی برای مقابله با تحریم حرم ثامن الحجج از سوی آمریکا مجمع تشکیل دهند.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: آمریکا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد امام رضا (ع) را تحریم کرده‌است زیرا حرم رضوی نماد قدرت معنوی ایران است و مانند ستاد اجرایی فرمان امام تنها کار فرهنگی و خدمت به فقرا انجام می‌دهد به همین دلیل با این تحریم‌ها، سکوت در برابر آنها جایز نیست.
 صفایی بوشهری ادامه داد: آمریکا که همواره دعای دموکراسی و آزادی را فریاد می‌زند در جریان انتخابات اخیرشان برباد رفت ‌و دموکراسی آنها نیز یک استبداد در قالب و ظاهری دموکراسی‌نما است.

امام جمعه بوشهر همچنین با محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر بغداد اظهار داشت: این حادثه که منجر به شهادت شماری از مسلمانان شد نشان می‌دهد ریشه آمریکا، وهابیت و داعشی‌ها هنوز در منطقه وجود دارد.
 وی عنوان کرد: گروه‌های تکفیری به  سرکردگی آمریکا اکنون که منطقه را خالی از سردار سلیمانی و حشدالشعبی می‌بینند اقدام به این حوادث تروریستی می‌کنند که کشورهای خط مقاومت باید در برابر این نوع حوادث بسیار هوشیار تر از گذاشته باشند.
وی در باره وضعیت شیوع ویروس کروناگفت:  عادی انگاری در این زمینه بدون شک باعث می‌شود تا تلاش‌های چند ماهه کادر درمان و مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از بین برود و بیماری کووید ۱۹ با شدت بیشتری برگردد که مردم و مسئولان  و بویژه آموزش و پرورش مدیریت لازم را داشته  تصمیم لحاظ شده مبنی بر اختیاری بودن حضور دانش‌آموزان در مدرسه قابل قدردانی است.
خطیب نماز جمعه بوشهر همچنین با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بهداشتی در استان بوشهر اظهار داشت: توسعه بیمارستان نیاز جدی این استان است و در این ارتباط باید پزشکان متخصص و تجهیزات فوق العاده مورد نیاز مردم تامین شود.
 وی همچنین با تأاکید بر ضرورت پیشگیری از حوادث غیرمترقبه مانند سیل اظهار داشت: بسیاری از خسارت‌های ناشی از حوادث غیر مترقبه قابل پیشگیری است که در این زمینه باید برنامه‌ریزان و تصمیم سازان مدیریت لازم را داشته باشند.
صفایی بوشهری یادآور شد: برآورد خسارت سیل اخیر در استان بوشهر ۲۸۰ میلیارد تومان است که در صورتی که یک چهارم آنها صرف کارهای پیشگیرانه شده بود خسارت ناشی از آن بسیار کاهش پیدا می‌کرد.
صفایی بوشهری همچنین با تاکید بر ضرورت پیوست فرهنگی و اجتماعی در صنایع استان بوشهر عنوان کرد: صنایع باید پیوست فرهنگی داشته باشند و همچنین خدمات اجتماعی را به مردم استان و بویژه مناطق پیرامونی ارائه کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که صنایع قادر به تحقق این موضوع نیستند نیز باید علت آن را مشخص کنند تا مردم استان یک بار برای همیشه به صورت قانونی قانع شوند.
صفایی بوشهری همچنین به ضرورت اجرا مصوبه  اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در صنایع جنوب استان بوشهر تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها