کمیته دائمی خواهران در بعثه مقام معظم رهبری راه‌اندازی می‌شود

تهران -ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: برای افزایش سطح همکاری‌ها با جامعه الزهرا(س) در آینده نزدیک؛ کمیته دائمی بانوان در بعثه مقام معظم رهبری راه‌اندازی می شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، با اشاره به تاریخچه فعالیت جامعه الزهرا (س) این مجموعه را در تربیت بانوان طلبه موفق دانست و تصریح کرد: امروز حضور بانوان تربیت شده جامعه الزهرا (س) در جامعه تاثیربسزایی دارد و همچنین در عرصه بین‌الملل نقش بانوان طلبه پررنگ است.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه بانوان طلبه در بعثه مقام معظم رهبری به عنوان معینه در ایام عمره و حج تمتع فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: امروز کاروان‌های حج و عمره به بانوان طلبه فرهیخته نیاز دارد. از این‌رو سطح همکاری‌ها با جامعه الزهرا (س) و حوزه علمیه خواهران افزایش خواهد یافت و برای افزایش سطح این همکاری‌ها در آینده نزدیک در بعثه مقام معظم رهبری کمیته دائمی بانوان را راه‌اندازی خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، تاکید کرد: باتوجه به فعالیت‌های بعثه مقام معظم رهبری در حوزه بین‌الملل، استفاده از بانوان طلبه جامعه‌الزهرا (س) در این حوزه بسیار مهم است و باید این ارتباطات در حوزه آموزش و پژوهش افزایش یابد و شاهد رشد این تعاملات باشیم.

وی به راه‌اندازی دو کارگروه آموزشی و پژوهشی در بعثه مقام معظم رهبری برای شناسایی و جذب بانوان طلبه نخبه اشاره کرد و گفت: این کارگروه‌ها با همکاری حوزه علمیه خواهران و جامعه‌الزهرا (س) برای شناسایی و جذب بانوان نخبه اقدام خواهد کرد.

۲۲هزار طلبه ایرانی و ۲ هزار طلبه خارجی در جامعه الزهرا (س) تحصیل می کنند
رئیس جامعه الزهرا (س) نیز در این دیدار هم‌افزایی نهادهای فرهنگی همسو را بسیار مهم و ضروری دانست و گفت: هم‌اینک ۲۲ هزار طلبه ایرانی و دو هزار طلبه خارجی از ۵۲ کشور در این مجموعه تحصیل می‌کنند که به دلیل شیوع ویروس کرونا دروس طلاب به صورت مجازی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی بجستانی با اشاره به آمادگی این مجموعه برای افزایش سطح همکاری‌ها با بعثه مقام معظم رهبری تصریح کرد: هم‌اینک ۱۶ نشریه داخلی، ۹ گروه پژوهشی و سه پژوهشکده در پژوهشگاه جامعه الزهرا (س) فعالیت‌ می‌کنند که ظرفیت بسیار خوبی ایجاد شده و این فرصت می‌تواند در تعامل با بعثه مقام معظم رهبری بسیار تاثیرگذار باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار جامعه