امام جمعه موقت سمنان: دستاوردهای سفر رئیس قوه قضائیه جدی پیگیری شود

سمنان- ایرنا- امام جمعه موقت سمنان با اشاره به سفر یکروزه حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه به استان، گفت: مصوبات و دستاوردهای این سفر با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمدباقر عبدوس در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان در مسجد امام(ره) این شهر افزود: سفر رئیس قوه قضائیه به استان سمنان یک نعمت بود زیرا این قوه در وظیفه اش برای مقابله با فساد، قاچاق و مفسدان با تمام توان اقدام می کند. 

وی با اشاره به برخی تصمیم‌ها در سفر رئیسی به سمنان اضافه کرد : یکی از هدیه های این سفر موضوع کاروانسرای مرکز شهر بود که به عنوان مرکزی فرهنگی به شهرداری سپرده شد. 

عبدوس تاکید کرد : مسوولان اکنون تعهد کنند که در این مرکز فرهنگی قسمتی در اختیار فعالیت‌های قرآنی قراربگیرد. 

وی ضمن قدردانی از تصمیمات این سفر گفت: در تبدیل کاروانسرا به مرکزی فرهنگی سنگ اندازی نباید باشد تا این مرکز به هدف اصلی اش برسد. 

امام جمعه موقت سمنان به مساله دانشگاه فرزانگان این شهر نیز اشاره و اضافه کرد : این دانشگاه دولتی است و باید از گذشته حمایت می شد ولی ضعیف نگه داشته شد تا الان به بهانه تک‌جنسیتی بودن بحث ادغام آن مطرح شده است. 

وی با بیان اینکه استانداری، فرمانداری و مسوولان مسایل دانشگاه فرزانگان ویژه دختران را جدی پیگیر باشند، گفت: این دانشگاه مرکز دانشگاهی ویژه دختران و امن برای آنهاست. 

عبدوس یادآور شد : به دانشگاه فرزانگان نباید بی احترامی شود و در نزدیکی دهه فجر باید به عنوان مصادیقی از دستاوردها حفظ شود. 

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اینکه دیروز در سفر  رئیس قوه قضائیه دستور داده شد که بانک‌ها نباید کار کارخانه ها را تعطیل کنند ادامه داد : این مساله با اشتغال مردم گره خورده است. 

وی با اشاره به شیوع کرونا افزود: کشورهایی که ادعای پیشرفت علمی داشتند مانند آمریکا و فرانسه اکنون به جایی نرسیدند ولی ایران با ساخت واکسن و تزریق آن پیشرو است. 

عبدوس افزود: هر ماه ١٢ میلیون دز در کشور واکسن کرونا تولید می شود و  رهبری به سلامت مردم اهمیت می دهند که ورود واکسن های آمریکایی را ممنوع کردند. 

وی ادامه داد : در آمریکا هم مردم تمایلی به تزریق واکسن خودشان نداشتند و هشیاری علمی و عملی رهبری بود که دستور دادند خرید واکسن از آمریکا و انگلیس ممنوع شود. 

امام جمعه موقت سمنان به مساله برجام هم اشاره و بیان کرد : برجام به مرحله ای رسیده است که مجلس شورای اسلامی با قدرت در مورد آن مصوبه داشت. 

وی تاکید کرد : هر طور شده اول باید تحریم‌ها برداشته شود و مسوولان نیز اعلام کرده اند ذره ای حرکتی برای چانه‌زنی وجود ندارد. 

عبدوس گفت: اگر تحریم ها برداشته شد و در عمل فروش نفت و جابه‌جایی پول برای ایران عملی شد، مسائل دیگر قابل قبول است. 

وی تاکید کرد : بازگشت به برجام بدون رفع تحریم ها در قدم اول بی فایده است. 

وی درباره تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران اسلامی گفت: تحریم آمریکا از ٨٠٠ به بیش از یکهزار و ۵٠٠ شخص و نهاد افزایش یافته است، اگر همه این تحریم ها برداشته شد ما هم غنی‌سازی را مدیریت می کنیم وگرنه کار خود را انجام می دهیم. 

وی اضافه کرد : برد موشک های کشور تا یکهزار و ٨٠٠ کیلومتری می رسد که دشمن را به لرزه انداخته است.

وی با اشاره به اینکه این عظمت و توان دفاعی بخش مهمی از دستاوردهاست و نباید فقط مشکلات کوچک اقتصادی را دید بیان کرد :یکی از ابزارهای قدرت توان دفاعی است و پشتوانه ای برای کشور ایجاد می کند و دلهره برای قدرتهای دنیاست، مردم از این توان احساس آرامش و امنیت می‌کنند که بسیار اهمیت دارد.

وی ادامه داد : امروز جایگاه ایران به جایی رسیده است که دشمن دیگر در مخیله اش نمی گنجد که حتی برنامه ای روی میز داشته باشد. 

امام جمعه موقت سمنان گفت: ایران در عین الاسد کاری کرد که دشمن عقب نشست و از ادعای هدف قراردادن نقاط مختلف ایران پشیمان شد. 

نماز جمعه سمنان در مسجد امام(ره) این شهر با حضور نمازگزاران و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اقامه شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =