آزمایش جعلی کرونا پروازهای دبی به دانمارک را تعطیل کرد

تهران-ایرنا- دانمارک به مدت پنج روز، پروازها از دبی را به علت استفاده امارات از آزمایش های جعلی کرونا متوقف کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه القدس العربی، وزارت حمل و نقل دانمارک امروز جمعه اعلام کرد که پروازهای از مبداء دبی را برای پنج روز به علت مشکلات احتمالی بعدی ناشی از تست های تقلبی کرونا انجام شده در دبی متوقف کرده است.

این در حالی است که وزارت بهداشت امارات روز گذشته (پنجشنبه) به خاطر وضعیت وخیم و فوق العاده ناشی از انتشار کرونا در این کشور، ناچار شد به طور اضطراری و فوری، واکسیناسیون با واکسن روسی «اسپوتنیک وی»  (Sputnik-V) را برای مهار ویروس کرونا در دستور کار قرار دهد.

امارت دبی در دولت امارات متحده عربی روز پنجشنبه همچنین اعلام کرد به طور موقت همه مجوزهای تفریحی را لغو کرده و در سه هفته گذشته ۲۰۰ اخطار بهداشتی داده و ۲۰ مرکز تفریحی این امارت را به علت سرپیچی از پروتوکل های بهداشتی کرونایی تعطیل کرده است.

تعدادی از هتل های دبی همچنان باز است اما اجازه ندارند اقدام هایی مانند برپایی نمایشگاه، حراجی یا برنامه های موسیقی داشته باشند.

ویروس کرونا در روزهای اخیر به ویژه از آغاز سال جاری میلادی در امارات انتشار شدیدی یافته است به طوری که روزانه بیش از سه هزار نفر در این کشور کم جمعیت (تقریبا ۱۰ میلیون نفری) مبتلا شده اند. تاکنون مجموع مبتلایان در امارات بیش از ۲۶۳ هزار و تعداد درگذشتگان بر اثر کرونا ۷۷۰ تن بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار جهان