جاده دسترسی گلستان به سمنان پس از برف‌روبی باز شد

گرگان - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: جاده آزادشهر - شاهرود به عنوان یکی از راه‌های ارتباطی استان گلستان با سمنان که به دلیل بارش سنگین برف ۲ روز اخیر بسته شده بود با تلاش راهداران باز شد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان، مهدی میقانی اظهار داشت: محور خوش ییلاق به سمت شاهرود از دیروز پنج شنبه به دلیل کولاک و بارش برف مسدود شده بود.

وی افزد: برف‌روبی جاده توسکستان به پایان رسیده اما به علت سطح یخ زده جاده تردد در این مسیر نیازمند استفاده از زنجیر چرخ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان درباره جاده جنگل گلستان هم گفت: این مسیر که روز گذشته به علت کولاک در محدوده استان خراسان شمالی مسدود شده بود، باز شده و تردد در آن جریان دارد.

وی گفت: هم اکنون عوامل راهداری در حال برف‌روبی، نمک‌پاشی و شن‌پاشی هستند.

میقانی از مردم خواست در صورت نیاز به تردد در جاده های کوهستانی گلستان از زنجیر چرخ استفاده کرده و تجهیزات ایمنی و گرمایشی را به همراه داشته باشند.

سامانه سرد و بارشی از دیروز پنجشنبه در گلستان فعالیت خود را آغاز کرد که طوفان ۱۲۹ کیلومتر بر ساعت، بارش باران و برف، مه گرفتگی، کاهش ۱۴ تا ۱۶ درجه ای دما و آبگرفتگی معابر از جمله پیامدهای آن بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها