سیاستگذاران نگاه ویژه به توسعه سواحل هرمزگان داشته باشند

بندرعباس - ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: سیاستمداران وسیاستگذاران کشور نگاه ویژه به توسعه سواحل و بنادر این استان داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندرعباس اظهار داشت: در همین زمینه صنایعی که به آب نیاز دارند باید در کنار سواحل شکل گیرند و توسعه به  سمت مناطق ساحلی کشیده شود.

وی ادامه داد: همه تخم مرغ‌ها را نباید در سبد بندر شهید رجایی گذاشت و تعدد و توسعه بنادر به لحاظ پدافند غیر عامل مفید است چرا که آبادانی و بهبود معیشت را برای ساحل نشینان و همه مردم کشور فراهم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خاطر نشان کرد: این استان با یکهزارو۲۰۰ کیلومتر ساحل ظرفیت بالایی برای راه اندازی و توسعه بنادر و دسترسی به آب‌های آزاد دسترسی دارد ، می‌توان از اینجا به جهان متصل شد البته درهمین زمینه کارهای خوبی در حال انجام است که اگر روند توسعه تسریع و به ثمر برسد آثار مفیدی برجای می‌گذارد.

جاده میناب به هشت بندی و سیاهو به احمدی ۲ زخم کهنه هرمزگان هستند

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به محدودیت منابع استانی و محلی بایستی برای کمبود این منابع بویژه دربخش راههای روستایی که هم اکنون 40درصد آنها خاکی است تلاش مضاعفی از مسوولان ونمایندگان شود. 

عبادی زاده ابراز داشت:هم اکنون 2 راه روستایی میناب به هشتبندی و سیاهو به احمدی به عنوان زخم های کهنه در زمینه راه روستایی بوده  که در اولویت ساخت وتکمیل قرار گیرد.

وی یاد آور شد: در راستای ارتقای دهستانها به بخش بایستی در زمینه تامین اعتبارات هم تلاش صورت گیرد که مشکلات زیر ساختی انها ازجمله راه هم رفع شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها