۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 84194750
۰ نفر

برچسب‌ها

باند حفاران غیر مجاز در بخش سراب میمه دهلران دستگیر شدند

ایلام - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: صبح امروز یک باند حفار غیر مجاز غیربومی قصد تخریب آثار تاریخی، فرهنگی را داشتند، با همکاری پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی زرین آباد و سراب میمه دهلران توسط پلیس دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، عبدالمالک شنبه زاده روز جمعه در گفت و گویی خبری اظهار داشت‌: از این متهمان یک دستگاه فلزیاب و متعلقات مربوطه و یک دستگاه خودرو سواری کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، افزود: به استناد ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش به قصد بدست آوردن اموال تاریخی، فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب به حبس از ۶ ماه تا سه سال و ضبط اشیاء مکشوفه به نفع وزارت میراث فرهنگی کشور و ضبط آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام یادآور شد: با توجه به وجود آثار تاریخی فراوان در استان برای تشکیل انجمن‌های میراث‌فرهنگی با هدف نظارت و مراقبت بیشتر از آثار تاریخی اقدام شده است.

استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد که ۷۷۴ اثر آن تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۳۷ اثر تاریخی، ۲۴ اثر معنوی، ۶ اثر طبیعی و هفت اثر نیز مکان رویداد دفاع مقدس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها