وضعیت پایدار کرونا با ۲۵ بستری و ۲ جان‌باخته جدید در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - وضعیت پایدار کرونا در استان اردبیل ادامه داشته و در شبانه‌روز گذشته ۲۵ نفر بیمار مبتلا به کوید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شده و ۲ نفر نیز جان باختند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل روز جمعه به ایرنا گفت: هم‌اکنون ۱۶۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۵۷ نفر در آی سی یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند. 

دکتر شهرام حبیب‌زاده بیان کرد: با فوت ۲ بیمار در شبانه‌روز گذشته مجموع جان‌باختگان کرونا در استان به هزار و ۳۴۰ نفر رسید.

به گفته وی ، هم‌اکنون شهرستان‌های پارس آباد، خلخال و سرعین در وضعیت زرد و اردبیل ، مشگین‌شهر، بیله‌سوار، نیر، نمین ، کوثر . اصلاندوز و گرمی مغان در وضعیت آبی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: این وضعیت پایدار و سیر نزولی چند روز اخیر شیوع کرونا در استان، در صورت بی‌توجهی شهروندان، تبعات خطرناکی را به دنبال خواهد داشت و مردم نباید گرفتار عادی‌انگاری بیماری شوند.

وی نسبت به ضرورت حفظ و بهبود وضعیت فعلی شیوع کرونا در استان اردبیل هشدار داد و گفت: هرگونه عادی‌انگاری بیماری و بی‌توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیک چهارم کرونا را به همراه خواهد داشت.

دکتر حبیب‌زاده بیان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

وی همچنین اضافه کرد: با توجه به روند شکننده شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل‌های کنترل این بیماری بسیار ضروری است.

به گزارش ایرنا، هفت هفته پیش، تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکودی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه‌روز رسیده بود ولی طی ۲ هفته گذشته ۲ بار فوتی‌های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =