ژاپن گزارش نشریه انگلیسی را مبنی بر لغو المپیک توکیو تکذیب کرد

تهران- ایرنا- یک نشریه انگلیسی در گزارشی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای محرمانه توسط دولت ژاپن از تصمیم این کشور برای لغو المپیک به تعویق افتاده توکیو خبر داد؛ گزارشی که بلافاصله توسط مقامات ژاپنی تکذیب شد.

به گزارش ایرنا، نشریه دِتایمز انگلیس در این گزارش نوشت: دولت ژاپن در جلسه‌ای محرمانه به این نتیجه رسیده است که المپیک توکیو به دلیل ویروس کرونا باید لغو شود و تمرکز این کشور از همین حالا روی کسب امتیاز میزبانی این تورنمنت در نزدیک‌ترین دوره ممکن (سال ۲۰۳۲) است.

براساس اعلام یکی از منابع حزب حاکم ژاپن، این اجماع به وجود آمده که کار المپیک توکیو که همین حالا نیز به دلیل پاندمی کرونا یک سال به تعویق افتاده است، تمام شده است.

در حال حاضر، هدف دولت ژاپن این است تا برای اعلام آبرومندانه لغو شدن المپیک به نحوی که امکان میزبانی در سالی دیگر برای توکیو وجود داشته باشد، راهی پیدا کند.

به گفته این منبع آگاه «هیچکس نمی‌خواهد اولین نفری باشد که این خبر را اعلام می‌کند اما اجماع این است که برگزاری بیش از حد دشوار است. به شخصه تصور نمی‌کنم این اتفاق (برگزاری المپیک) بیافتد.»

ساعاتی پس از انتشار این گزارش، ژاپن بر موضع قاطع خود مبنی بر تعهدش برای برگزاری المپیک توکیو در سال جاری میلادی تاکید و هرگونه لغو احتمالی این رویداد را تکذیب کرد.

باوجود اینکه عمده بخش های کشور ژاپن به دلیل موج سوم پاندمی کووید-۱۹ در شرایط اضطراری به سر می‌برد، سازمان دهندگان المپیک توکیو متعهد شده‌اند که همچنان در مسیر برگزاری تورنمنت دوباره برنامه ریزی شده حرکت کنند.

یک سخنگوی دولت ژاپن اعلام کرد که در گزارش منتشر شده توسط نشریه تایمز مبنی بر اینکه دولن ژاپن به طور محرمانه تصمیم گرفته که این رویداد باید به دلیل کرونا لغو شود، «هیچ حقیقتی» نهفته نیست.

«مانابو ساکای» معاون دبیرکل هیات وزیران دولت ژاپن در نشستی مطبوعاتی گفت: صراحتا این گزارش را تکذیب می‌کنیم.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷مردادماه ۱۴۰۰) و پارالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار ورزش