صیانت از آرای مردم وظیفه برگزارکنندگان انتخابات است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰ بدون جانبداری از طیف یا فرد خاص، وظیفه خود را در صیانت از آرای مردم انجام می‌دهیم.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز جمعه در جمع اعضای ستاد انتخابات استان اردبیل اظهارکرد: همانند انتخابات مجلس شورای اسلامی بدون جانبداری از فرد و جریان سیاسی خاص باید انتخابات سالم و بدون حاشیه برگزار شود.

وی با بیان اینکه تا کنون هیچ اعتراضی و گلایه‌ای در رابطه با انتخابات مجلس شورای اسلامی متوجه برگزارکنندگان نشده است، افزود: استانداری دارای کارکنان با گرایش‌های سیاسی مختلف است اما در صیانت از آرای مردم با کسی رو دربایستی نداریم.

استاندار اردبیل ادامه داد: افرادی که در برگزاری انتخابات نقش دارند به هیچ وجه نباید طرفدار فرد یا جریان خاص سیاسی باشند چرا که به عنوان امین مردم باید از آرای آنها صیانت کنند.

بهنامجو با اشاره به اینکه فرهنگ امانتداری، درست کار کردن و بدون حاشیه کارها را پیش بردن باید در استان نهادینه شود، تشریح کرد: اگر بتوانیم در بحث انتخابات فرهنگ امانتداری و صیانت از آرای مردم را به عنوان الگوی جامعه نهادینه کنیم انتخابات بدون حاشیه و بدون دغدغه را برگزار خواهیم کرد.

وی به بی‌طرفی اعضای ستاد و اقدام به روح قانون تاکید کرد و افزود: احترام به همه داوطلبان و شرکت‌کنندگان وظیفه ستاد انتخابات است و فعالیت در آستانه انتخابات بویژه به لحاظ شرایط کرونایی بیشتر بصورت مجازی اتفاق می‌افتد و باید طبق قانون مواظب باشیم کسی خلاف قانون عمل نکند.

استاندار اردبیل از اعضای ستاد انتخابات استان اردبیل خواست در رابطه با نامزدهای احتمالی هیچگونه اظهارنظر و پیش‌بینی نکنند و دفاع از آرای مردم را اولویت‌کاری خود قرار دهند.

بهنامجو اظهارکرد: مردم ما قدرشناس بوده و در تشخیص خود بهتر عمل می‌کنند.

به گفته وی ، جریان‌های سیاسی و احزاب نیز در گرم کردن تنور انتخابات نقش دارند و باید وظیفه خود را به نحو احسن جهت حضور حداکثری انجام دهند.

وی گفت: انتخابات ۱۴۰۰ شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست‌جمهوری در استان اردبیل مثل مجلس شورای اسلامی با استقبال خوبی مواجه می‌شود و مردم پای صندوق‌های رای حاضر خواهند شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز در این جلسه گفت: دریافت گواهی عدم سوء‌پیشینه برای ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در انتخابات ضروری است.

بهروز ندایی بیان کرد: با توجه به آغاز ثبت‌نام برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز ۲۰ اسفندماه‌، داوطلبان تا این زمان، فرصت دریافت گواهی عدم سوء‌پیشینه دارند و در صورت عدم دریافت، ثبت‌نام از این افراد مغایر قوانین است.

وی اضافه کرد: استعفای کنونی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا الزامی نبوده و آنها می‌توانند قبل از زمان ثبت‌نام نسبت به این کار اقدام کنند.

ندایی با تاکید بر هماهنگی برای برگزاری این انتخابات خواستار شناسایی معتمدین محلات، پیش‌بینی‌های لازم برای انتخاب هیات اجرایی، جابجایی بخشداران در صورت نیاز برای نظارت بر انتخابات شوراهای روستا و مشخص شدن هیات‌های اجرایی ادارات شد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام یافته برای تدارک تمهیدات لازم برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا ارائه کرد.

همچنین روسای کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات استان نیز نظرات خود را در خصوص برگزاری سالم این دوره از انتخابات ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها