شمار قربانیان حمله امروز رژیم صهیونیستی به سوریه چهار تن اعلام شد

تهران- ایرنا- شمار کشته های حمله امروز رژیم صهیونیستی به استان حماه واقع در شمال غرب سوریه، چهار تن اعلام شد.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد: در پی تجاوز هوایی رژیم صهیونیستیی به استان حماه که بامداد امروز جمعه صورت گرفت، چهار تن از اعضای یک خانواده شامل پدر، مادر و دو کودک کشته و چهار تن دیگر از جمله یک زن، دو کودک و یک مرد سالخورده زخمی شدند.

همچنین، بر اثر این حمله سه باب منزل در حومه غربی شهر حماه منهدم شد.

رسانه های سوری پیشتر از حمله هوایی و شنیده شدن صدای چند انفجار در حماه خبر داده بودند.

سانا با تأیید این خبر اعلام کرد که پدافند هوایی سوریه حملات دشمن اسرائیلی را دفع کرده است.

یک منبع نظامی که خواست نامش فاش نشود به سانا گفت که حدود ساعت چهار بامداد جمعه به وقت محلی، دشمن اسرائیلی حمله هوایی از سوی شهر "طرابلس" لبنان انجام  و برخی نقاط در اطراف استان حماه را هدف قرار داد که پدافند هوایی ارتش موشک‌های متخاصم را رهگیری و بیشتر آنها را منهدم کرد.

این حملات ۱۰ روز پس از آن روی می‌دهد که ارتش رژیم صهیونیستی ۲۴ دی ماه سال جاری شهر دیرالزور و منطقه البوکمال [در شرق] سوریه را بار دیگر هدف حملات هوایی قرار داده بود.

تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه چند روز پس از آن روی می‌دهد که ""اسکات ریتر" عضو پیشین کمیسیون بازرسی سلاح های کشتار جمعی عراق هشدار داده بود که ادامه حملات اسرائیل به سوریه ممکن است موجب درگیری منطقه‌ای شود.

سه هفته پیش نیز پدافند هوایی ارتش سوریه حملات موشکی اسرائیل به جنوب دمشق را دفع کرده بود.

رژیم اسرائیل در سال های اخیر بارها به دمشق و مناطق مختلف سوریه حمله هوایی کرده که با رهگیری به موقع پدافند هوایی دمشق در بیشتر مواقع، این حملات دفع شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =