۱۳ نفر دیگر در استان همدان به کووید ۱۹ مبتلا شدند

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با شناسایی ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان همدان به ۱۰ هزار و ۶۰ بیمار افزایش یافت.

دکتر «محمد طاهری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان باختند که شمار متوفیان از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا در این استان به یک هزار و ۴۵۳ مورد رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۸ مورد بوده که از این تعداد ۳۹ نفر در بخش عادی بستری شدند.

وی اضافه کرد: ۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۳۳ بیمار نیز وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۶۴، بهار ۵۷۶، تویسرکان ۶۲۸، رزن ۴۱۶، درگزین ۱۸۱، فامنین ۱۷۵ و کبودراهنگ ۶۴۱ نفر بوده است.

وی افزود: همچنین یک هزار و ۸۷۳ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۱۷ نفر در نهاوند و سه هزار و ۸۲۰  نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

استاندار همدان شنبه گذشته گفت که چهار شهرستان همدان، اسدآباد، بهار و فامنین در وضعیت آبی و ۶ شهرستان دیگر استان نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

"براساس اعلام ستاد ملی کرونا، رنگ آبی نشانه کم خطر، رنگ زرد خطر متوسط، رنگ نارنجی وضعیت پرخطر و رنگ قرمز نشانه وضعیت خیلی پرخطر است".

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها