امام جمعه همدان: نظام جمهوری اسلامی اهل تعامل با همه جهان است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران با کسی مشکل ندارد بلکه اهل تعامل با همه جهان است.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله شعبانی موثقی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در محل حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان با بیان اینکه دین مبین اسلام همه را به تعامل و مصالحه دعوت می کند البته این تعامل با افراد زورگو امکان پذیر نیست افزود: داعش و القاعده را دشمنان این نظام درست کرده و مشکلات منطقه از جمله جنگ و ناامنی را ایجاد کردند.

وی اضافه کرد: مشکل ملت ایران با آمریکا در ماهیت استکباری این کشور است در حالیکه نظام اسلامی یک ماهیت انقلابی اسلامی است اما آنها ماهیت استکباری دارند.

امام جمعه همدان بیان کرد: مشکل ایران در شخص رییس جمهور آمریکا نیست که با انتخاب افراد جدید رفع شود بلکه آمریکا ماهیت زورگو دارد و ملت ایران هیچگاه از آرمانهای خود کوتاه نمی آیند بنابراین آنها باید اهل منطق شده و به دیگر کشورها و ملل زور نگویند.

وی با بیان اینکه امروز مساله برگشت به برجام مطرح است اظهار داشت: دولتمردان آمریکا به صراحت اعلام کردند که بازگشت به مذاکره مقدمه ای برای مذاکره موشکی است و  اینها درصدد بازگشت به برجام و عمل به تعهدات نیستند در غیر اینصورت پیشتر به تعهداتشان عمل می کردند. 

امام جمعه همدان بیان کرد: طبق فرموده رهبری فرزانه انقلاب، رییس جمهوری و هیات دولت، عمل به تعهد شرط بازگشت ایران به برجام است اما اینها بنا دارند به این بهانه، مذاکره موشکی داشته باشند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با بیان اینکه امروز آمریکا در چاله ای افتاده که برای دیگران کنده بود تاکید کرد: نباید با مذاکره جرات نزدیک شدن دشمن به کشورمان را داده و نقاط قوت خود را از دست بدهیم.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: با توجه به وضعیت کنونی کشور آمریکا چنانچه این وضعیت در هر جای دنیا و منطقه رخ می داد آمریکا به بهانه دموکراسی به آن کشور حمله می کرد و می گفت دموکراسی به خطر افتاده است.

وی گفت: رزمایش موشکی و پهبادی ارتش در اوج تحریم های سخت دشمن رقم خورد و توان دفاعی کشورمان را به رخ دشمنان این نظام کشید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان افزود: امروز دشمن باید در محاسبات خود توان دفاعی این ملت را ببیند و بداند در صورت کمترین خطا پاسخ کوبنده و قاطع دریافت می کند.

ممنوعیت واردات واکسن مساله سیاسی نیست

حجت الاسلام شعبانی موثقی با بیان اینکه یکی از مظاهر تقوا رعایت کردن قوانین و شیوه نامه های بهداشتی است افزود: جامعه مذهبی به خاطر تقوا، تدین و فرهیختگی بیشترین رعایت را داشته و در مساجد، هیات ها و نمازهای جمعه در ۱۰ ماه گذشته متدینین یک رفتار مبتنی بر  عقلانیت را نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ادامه داد: رهبری انقلاب از ابتدای شیوع کرونا تاکنون عقلانیت مبتنی بر عمل را در برخوردها، جلسات، مجالس و هیات هایی که برگزار کردند به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: رهبر معظم انقلاب درباره خرید واکسن کرونا مساله ای مطرح کردند مبنی بر اینکه «باید از مجاری قابل اعتماد واکسن وارد کرد اما از برخی کشورها ممنوع است» که فرموده معظم له مبتنی بر عقلانیت است.

وی با عنوان اینکه ممنوعیت واردات واکسن از برخی کشورها یک مساله سیاسی نیست افزود: عقل معاش انسان در زمینه سلامتی حُکم می کند واکسنی که عوارض آن مشخص نیست و بسیاری از کادر درمانی غرب حاضر به استفاده از آن نیستند را قبول نکند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی افزود: هر جا کشورهای غربی رشد و بالندگی ملت ایران را دیدند اقدام به تحریم کردند البته این تحریم مانع رشد نشده و این تحریم ها و هیاهوها مشکلاتی برای کشورمان ایجاد کرده اما حرکت کشور را متوقف نکرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها