وضعیت آلودگی هوا در ایرانشهر به حالت خطرناک رسید

زاهدان- ایرنا- بر اساس اعلام سازمان محیط زیست هم‌اینک شاخص کیفیت هوای ایرانشهر به رنگ قرمز تیره و حالت خطرناک درآمد و برای تمام گروه‌های سنی ناسالم شد و مردم نباید هیچ فعالیتی خارج از منزل داشته باشند.

به گزارش ایرنا، سامانه پایش کیفی هوای سازمان محیط زیست اعلام کرد که ساعت ۱۰:۰۰ امروز جمعه میزان آلاینده ۱۰ میکرون ذرات معلق در هوای زابل حداقل به ۵۰۰ واحد معادل ۳.۲ برابر حد مجاز رسید و شرایط کیفی هوا را برای تمام گروه‌های سنی «خطرناک» کرد.

در شرایط خطرناک، شاخص کیفیت هوا با رنگ قرمز تیره نمایش داده می‌شود و همه افراد جامعه باید از فعالیت های خارج از منزل خودداری کنند.

بر اساس استانداردهای اعلامی سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص کیفیت هوا به ۶ دسته تقسیم بندی می‌شود که از نظر بهداشتی ۲ دسته آن پاک و سالم و چهار دسته دیگر نشان دهنده درجات مختلف هوای ناسالم برای گروه های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک است.

علاوه بر این در زابل نیز شرایط کیفی هوا با شاخص ۲۴۴ واحد برای تمامی گروه های سنی بسیار ناسالم اعلام شده است و بر اساس اعلام سازمان محیط زیست در شرایط بسیار ناسالم افراد باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =