۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۴
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84194688
۰ نفر

برچسب‌ها

تمامی راه‌های مازندران باز است

ساری - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران با اشاره به بارش سنگین برف در ۲۴ ساعت گذشته گفت که با تلاش نیروهای راهداری، تمام جاده‌های اصلی و فرعی مازندران باز شد و تردد خودروها در آن در جریان است.

عباسعلی نجفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این که جاده کیاسر امروز با تلاش راهداران باز شده است ، افزود : بارش سنگین برف که از روز گذشته در مناطق مختلف مازندران آغاز شده بود و تا اواخر دیشب نیز ادامه داشت باعث مسدود شدن راه دسترسی تعدادی از روستاها شد که با تلاش نیروهای راهداری، راه روستایی چند روستا به ویژه در غرب مازندران بازگشایی شد و بقیه راهها نیز با تلاش این نیروها در حال بازگشایی است.

وی گفت: با اعلام سازمان هواشناسی مبنی برای شرایط ناساعد جوی در اواخر هفته، گروهای راهداری با ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین به مناطق کوهستانی اعزام شدند و ۳۳۰ راهدار نیز در مناطق برف گیر در حالت آماده باش قرار گرفتند.

نجفی گفت: با تداوم شرایط مناسب در مازندران بقیه راه های روستایی که به علت بارش برف سنگین مسدود شده بود، با تلاش نیروهای راهداری در چند ساعت آینده بازگشایی خواهد شد.

بارش سنگین برف که از روز گذشته در استان مازندران آغاز شد و تا اواخر شب نیز ادامه داشت باعث مسدود شدن جاده کیاسر ( ساری- سمنان) شده بود که با تلاش نیروهای راهداری اکنون بازگشایی شده است.

همچنین برف سنگین در روز گذشته، راه روستایی ۶۰ روستا در غرب مازندران ( چالوس و کلاردشت ) را مسدود کرده بود که راه بیشتر روستاها بازگشایی شد و بقیه راهها  نیز در حال بازگشایی است.

هواشناسی مارندران پیش بینی کرده بود که با توجه به ورود جریان هوای سرد شمال، هوای مازندران در اواخر هفته با بارش برف و باران همراه خواهد بود و دمای هوای استان نیز تا ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت.

طبق اعلام سازمان هواشناسی، هوای مازندران طی امروز و فردا صاف و آفتابی است و شهروندان شب ها هوای سرد و یخبندان را طی این مدت تجربه خواهند کرد.

مازندران ۱۰ هزارو ۵۰۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که ۷۰ درصد آن راه روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها