توفان شن ۱۰میلیاردتومان به زیرساخت‌های شهری و کشاورزی ریگان خسارت زد

کرمان - ایرنا - فرماندار ریگان گفت :توفان شن به همراه گرد و غبار ۱۰میلیارد تومان به زیرساخت های عمران شهری و کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد .

امین باقری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  بیان داشت در پی وقوع توفان شن طی دو روز در شهرستان خسارات زیادی به زیرساخت و محصولات کشاورزی منطقه وارد ساخت طوری که دهها هکتار از مزارع گندم و جو  دچار شن گرفتگی شد.

فرماندار ریگان بیان داشت: طی مدت یاد شده خسارت به عمران شهری و فضای سبز، برق ، اب و تاسیسات زیر بنایی در روستاها وارد شد و  ۴۳شهروند ریگانی نیز راهی مراکز درمانی شدند. 

وی افزود : ۶۵خودروی گرفتار در توفان شن توسط نیروهای امدادی امداد رسانی شد و سرنشنیان آنان در مساجد ریگان اسکان داده شدند .

فرماندار ریگان بیان داشت: با کمک نیروهای امداد رسانی راه ارتباطی روستاهای بسته شده بازگشایی و تردد در این محورها برقرار شد .

باقری گفت: ۲۰روستای شهرستان که در حاشیه کانون بحران فرسایش بادی قرار دارند هنوز در محاصره گردوغبار شدید قرار دارند .

وی از اعزام نیروهای امدادی جهت امداد رسانی به این روستاها خبر  داد و عنوان کرد تمامی مراکز بهداشتی درمانی در حالت اماده باش قرار دارند .

فرماندار ریگان تصریح کرد : خسارتی که به زیر ساختهای شهرستان وارد شده  خسارت اولیه می باشد که با فروکش شدن توفان خسارت نهایی اعلام خواهد شد.

ریگان پس از خوزستان دومین نقطه در کشور در زمینه بروز گردو غبار است و براین اساس گردوغبار ۱۶روستا را خالی از سکنه و ۱۵۰روستا را در محاصره شنهای روان قرار داده است.

ریگان ورودی استان از سمت سیستان و بلوچستان تا مرکز استان ۲۸۵کیلومتر فاصله دارد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها