هلال احمر مازندران به یکهزار نفر گرفتار در برف امدادرسانی کرد

ساری - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از امدادرسانی نیروهای این جمعیت به یکهزار و ۱۰۰ تن از متاثرین گرفتار در برف و سرما در محورهای این استان خبر داد.

غلامعلی فخاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این که ۲۵ تیم عملیاتی هلال احمر با تجهیزات کامل از دیروز در پی بارش برف سنگین در استان به محورهای مواصلاتی و مناطق آسیب دیده اعزام شدند ، افزود که این امدادگران ۶ نفر را هم به خاطر آسیب دیدگی به مراکز درمانی انتقال دادند.

وی از رهاسازی ۲۳۴ خودرو از برف و کولات در محورهای کوهستانی خبر داد گفت که امدادگران هلال احمر برای ۱۰۴ وسیله نقلیه هم زنجیر چرخ بستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران توزیع ۳۲۵ کیلو نایلون برای پوشش سقف منازل متاثر از طوفان و توزیع ۲۴ بسته غذایی ۷۲ ساعته بین افراد گرفتار در برف و کولاک را از دیگر خدمات هلال احمر مازندران در ۴۸ ساعت گذشته اعلام کرد.

فخاری با اشاره به اینکه عملیات امدادی در مناطق شهری ، روستایی و محورهای مواصلاتی استان همچنان ادامه دارد ، گف: جمعیت هلال احمر استان مازندران با آمادگی کامل تا هر زمانی که نیاز باشد در خدمت مردم خواهد بود.

بارش برف که از عصر چهارشنبه در مناطق کوهستانی مازندران شروع شد ، دیروز سبب مسدود شدن موقت جاده هراز و همچنین بسته شدن جاده ساری - سمنان شد. تندباد حدود یکصد کیلومتری هم که چهارشنبه شب در استان به وقوع پیوست سبب کنده شدن سقف ۱۵ منزل  مسکونی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها