برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی برای اتباع خارجی در لرستان

خرم‌آباد- ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان گفت: چهار دوره آموزش مهارتی برای ۴۸ اتباع خارجی که در شهرستان ازنا فعالیت می‌کنند، برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، "محمد رضا آذرخش" روز جمعه به رسانه ها اعلام کرد: بیش از  یک هزار و ۱۰۰نفر ساعت برای ۴۸ نفر از پناهدگان عراقی ساکن در مهمانشهر اباذر شهرستان ازنا آموزش مهارتی انجام شده است.

وی ادامه داد: در راستای  تفاهم نامه  سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور چهار دوره آموزشی در مرکز آموزش شماره ۹ ازنا در حرفه های کاربر رایانه، جوشکاری گاز تعمیر لوازم گاز سوز  برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان بیان کرد: در این دوره ها ۲۴ نفر از بانوان در حرفه کاربر رایانه و اینترنت در محیط کار و ۲۴ نفر از برادران در حرفه های جوشکاری گاز درجه ۲ و تعمیر لوازم گازسوز مهارت لازم را مطابق استاندارهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای فرا گرفتند.

آذرخش اظهار داشت: هماهنگی و برنامه ریزی به همکاری، صادق مرزبان رئیس مرکز آموزش فنی حرفه ای شماره ۹ ازنا  صورت می گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان همچنین گفت: امسال ۱۶۲ هزار و ۸۴۶ نفرساعت آموزش فنی وحرفه ای در کارگاه های آموزشی زندان های این استان ارایه شد.

 وی بیان کرد: در مرکز درمان اجباری معتادین بهبود یافته نیز یک هزار و ۷۳۵ نفر ساعت و مرکز درمانی تحت پوشش بهزیستی  مرکز ماده ۱۵ ترک اعتیا د ۱۳ هزار و ۶۶۱ نفر ساعت آموزش ارایه شده است.
آذرخش گفت: ۹۸هزار و ۳۵۴ نفر ساعت آموزش در پادگان ها و ۷۰ هزار و۲۵۱ نفر ساعت در محیط های واقعی برای سربازان وظیفه ارائه شد.
وی اظهار داشت: همچنین آموزش های ارائه شده در سکونتگاه های غیررسمی استان ۶۹ هزار و۷۸ نفرساعت، کارگاه های ثابت شهری فنی و حرفه ای یک میلیون و ۱۵۳ هزار و ۴۰۵ نفر ساعت و کارگاه های روستایی ۲۱۶ هزار و ۸۸۹ نفرساعت بوده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان اظهار داشت: هفت هزار و ۵۲۰ نفر ساعت در کارگاه های عشایری، ۲۸۶ هزار و ۴۷۳ نفر ساعت در کارگاه مهارت آموزی محیط واقعی کار و ۱۴ هزار و ۸۷۴ نفر ساعت نیز در مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه های استان خدمات آموزشی را دریافت کرده اند.
اکنون ۱۶ مرکز ثابت و ۳۰۰ آموزشگاه فعال فنی و حرفه ای در لرستان وجود دارد و ۲۹۳ حرفه این مراکز به صورت مجازی و تلفیقی آموزش داده می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها