کاشت ۱۲ نهال هیرکانی به یاد جان‌باختگان حادثه بهمن ارتفاعات توچال

تهران-ایرنا- ۱۲ نهال درخت بومی هیرکانی به یاد ۱۲ کوهنوردی که روز پنجم دی ماه در بهمن ارتفاعات توچال جان خود را از دست دادند، با خضور خانواده‌هایشان کاشته شد.

به گزارش ایرنا از اعلام شامگاه گذشته شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم که عصر پنجشنبه با حضور سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط‌زیست شورای اسلامی شهر تهران، اعضای انجمن کوهنوردان ایران، فعالان محیط‌زیستی، انجمن کوهنوردان دانشگاه تهران و تعدادی از بستگان کوهنوردان متوفی برگزار گردید، ۱۲ نهال درخت بومی هیرکانی به یاد ۱۲ کوهنوردی که در پنجم دی ماه طی حادثه بهمن در کوه‌های شمال تهران جان خود را از دست دادند، در بوستان گفت‌وگو کاشته شد. 

همچنین مقرر شد تابلوی یادبودی به مناسبت این جان‌باختگان این حادثه در پارک گفت‌وگو نصب شود.

در این مراسم حسین آخانی، استاد گیاه‌شناسی دانشگاه تهران و فعال محیط‌زیست پیشنهاد کرد که پس از انجام هماهنگی‌های لازم، در قسمتی که این درختان کاشته شدند، به نام باغچه هیرکانی نامگذاری و بر تعداد گونه‌های درختان بومی هیرکانی افزوده شود و با نصب تابلوهای آزموشی شهروندان آگاهی بیشتری نسبت به گونه‌های بومی درختان ایران پیدا کنند.

به گزارش ایرنا، ۵ دی ماه ۹۹ سقوط بهمن در ارتفاعات شمیرانات منجر به مرگ ۱۲ کوهنورد و کشف اجساد آنان طی سه روز عملیات مستمر تیم‌های امداد و نجات و واکنش سریع هلال احمر، آتش‌ نشانی و عوامل امدادی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها