۲ تیم یزد به مرحله نیمه‌نهایی جام ستارگان جوان فوتوالی صعود کردند

یزد- ایرنا- مرحله مقدماتی نخستین دوره جام ستارگان جوان فوتوالی ایران (یادبود شهدای مدافع سلامت) پایان یافت و تیم‌های مقاومت گلساپوش یزد و دانشگاه پیام نور مهریز امروز جمعه به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

به گزارش ایرنا، با انجام مرحله گروهی مسابقات، تیم‌های مقاومت گلساپوش و دانشگاه پیام نور مهریز با سه برد پیاپی  به عنوان صدرنشین به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. 

در این مرحله تیم دانشگاه پیام نور به مصاف تیم هیات بوشهر و مقاومت گلساپوش در برابر تیم هیات اصفهان قرار می‌گیرد تا چهره ۲ تیم مرحله نهایی برای کسب عنوان قهرمانی مشخص شود.

دیدارهای نیمه نهایی و نهایی مسابقات عصر امروز ( جمعه ) بدون حضور تماشاگران با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا  در سالن ورزش‌های ساحلی شهرستان مهریز برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها از دیروز ( پنجشنبه ) زیرنظر فدراسیون ورزش‌های روستایی و بومی محلی به صورت دوره‌ای و مجتمع به میزبانی هیات فوتوالی استان یزد و  دانشگاه پیام نور مهریز آغاز شد.

 تیم ملی فوتوالی ایران در جام جهانی ۲۰۲۰ تایلند با تاریخ سازی در این مسابقات برای اولین بار نایب قهرمان جهان شد.

فوتوالی از ادغام ۲ رشته والیبال و فوتبال ساحلی ایجاد شد که در یک زمین ۹ در ۱۸ مترمربع با یک تور به ارتفاع ۲ متر و ۲۰ سانتیمتر با حضور ۲ بازیکن در هر تیم برگزار می‌شود.

بازیکنان باید توپ را با استفاده از ضربات پا، سر و سینه و بدون استفاده از دست به زمین حریف ارسال کنند.

انجمن فوتوالی ایران در سال ۱۳۹۰ تشکیل شد و زیر نظر هیات ورزش‌های روستایی عشایری و بازی‌های بومی محلی فعالیت دارد و تیم ملی فوتوالی ایران در دوره گذشته بعد از تایلند، نایب قهرمان آسیا شد.

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد و حدود ۴۰۰ نفر در رشته فوتوالی استان فعالیت دارند.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها