سیستان و بلوچستان رتبه دوم کشور در راه‌اندازی زمین چمن مصنوعی را دارد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: راه‌اندازی ۱۳۱ زمین چمن مصنوعی در مناطق روستایی این استان را در رده دوم کشوری در این حوزه قرار داده است.

ادهم کردزابلی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: گستره هر یک از این زمین‌های چمن مصنوعی یکهزار و ۳۵۰ مترمربع است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر دولت تدبیر و امید به توسعه ورزش در سیستان و بلوچستان توجه ویژه داشته به طوریکه افزایش قابل توجه زمین‌های چمن مصنوعی و خانه‌های ورزش روستایی گواه این مطلب است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: نقاط مختلف این استان مرزی سرشار از ظرفیت و فرصت برای انجام فعالیت‌های ورزشی مانند ساحل نوردی، موج سواری، کوهنوردی، کوهپیمائی، دومیدانی، کریکت، کبدی و انجام ورزش‌های همگانی و پیاده روی خانوادگی و ورزش‌های قهرمانی و پهلوانی است.

وی اظهارداشت: هم‌اینک سرانه فضای ورزشی سیستان و بلوچستان برای هر نفر ۵۳ سانتی‌متر است که با افتتاح طرح‌های جدید شاهد افزایش این سرانه خواهیم بود.

کرد زابلی از اجرای فاز آزمایشی طرح ملی بازی و نشاط در این استان با هدف سنجش و ارزیابی رشد حرکتی کودکان خبر داد و افزود: در فاز آزمایشی این طرح ۲ نفر از اساتید برجسته کشوری با هدف تغییر رفتار کودکان کم تحرک با محوریت سواد بدنی و همچنین نهادینه سازی ورزش در طول عمر در این استان آغاز شد.

وی اظهارداشت: ظرفیت مشارکت در این طرح در فاز آزمایشی محدود است و حداکثر ۱۵۰ کودک علاقمند جهت اجرای آن انتخاب شده‌اند که پس از ارزیابی‌های انجام شده با همکاری خانواده‌ها حدود ۶ هفته تمرینات هدفمند با کودکان انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا هم‌اینک بیش‌از ۴۶هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب حدود ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها