معاون استاندار: خبازی‌های سیستان و بلوچستان باید درجه بندی شوند

زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کارگروه آرد و نان شهرستان‌ها نسبت به اجرای طرح درجه بندی خبازی‌ها اقدام کنند و این طرح باید به صورت پایلوت از شهر زاهدان آغاز شود.

به گزارش ایرنا ماندانا زنگنه شامگاه پنجشنبه در کارگروه گندم، آرد و نان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: کمیته آرد و نان طرح درجه بندی خبازی‌ها را به صورت پایلوت از شهر زاهدان شروع کند و این طرح را به فرمانداری‌ها نیز ابلاغ می‌کنیم تا نسبت به درجه بندی تمام خبازی های شهری و روستایی در شهرستان ها نیز اقدام کنند.
وی تصریح کرد: این موضوع باید در بهمن‌ماه عملی شود و نانوایی‌هایی که بالاترین استانداردها را داشته باشند در سهمیه آنها بازنگری خواهد شد.
 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نانوایی‌های غیراستاندارد نیز باید موظف به رعایت استانداردها و با تخلفات آنها برخورد شود.
وی خاطرنشان کرد: بازرسی، صمت، شرکت غله و خدمات بازرگانی و دادستانی تخلفاتی که در سالجاری در حوزه آرد و نان رخ داده را احصا و تجمیع کنند و سازمان صمت این تخلفات را بررسی و علت تخلفات را مشخص کند چراکه این تخلفات چه در مجموعه‌های دولتی و چه در خبازی‌ها و چه در حوزه حمل و نقل صورت گرفته باشد باید به سیستم قضایی برای پاسخگویی به تخلفات اجرا شود.
 زنگنه تاکید کرد:با توجه به افزایش سهمیه ۲ هزار و۵۰۰ تنی به سهمیه آرد سیستان و بلوچستان، بازنگری در نحوه عملکرد خبازی‌ها، عرضه و توزیع و میزان رضایتمندی، خلاها و کمبودها در حوزه آرد و نان توسط فرمانداری‌ها و اعضای کارگروه آرد و نان در شهرستان‌ها صورت گیرد.
وی از شرکت حمل و نقل خلیج فارس که حمل آرد خبازی‌های سیستان و بلوچستان را برعهده دارد، خواست تا حمل سهمیه شهرستان‌ها به نحو مطلوبی انجام شود و به گونه‌ای نباشد که سهمیه یک شهرستان به طور کامل حمل و حمل آرد به شهرستان دور افتاده انجام نشود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اتمام قرارداد شرکت حمل و نقل خلیج فارس در پایان بهمن ماه، شرکت غله و خدمات بازرگانی به شرکت‌هایی که توانمندی برای حضور در عرصه حمل آرد استان را دارند فراخوان دهند و شرایط، ویژگی‌ها و توانمندی‌های این شرکت‌ها برای انعقاد قرارداد مورد بررسی قرار گیرد.
وی بیان کرد: صدور مجوز خبازی در شهرستان‌های جدید التاسیس صورت خواهد گرفت و قطعا برای صدور این مجوزها شرایط خاصی را در نظر خواهیم گرفت.
زنگنه تاکید کرد: سازمان بازرسی، صمت و شرکت غله و خدمات بازرگانی بر نحوه عملکرد نانوایی ها وساعت کاری آنها نظارت داشته باشند و نانوایی‌هایی که شلوغ هستند باید علت آن رصد شود و اگر واقعا کمبود سهمیه وجود داشته باشد به صورت موردی افزایش سهمیه در این نانوایی‌ها انجام خواهد شد تا به شرایط مطلوب برسند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها