استاندار: ایلام از استان های پیشرو در سال جهش تولید است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: استان با ۲۷ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در راستای تحقق شعار سال از استان‌های پیشرو در سال جهش تولید است.

 به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز جمعه اظهار داشت: با مجموعه اقداماتی انجام شده در راستای تحقق شعار سال، امروز استان ایلام به یکی از استان های پیشرو کشور در سال جهش تولید قلمداد می شود.

وی افزود: در این راستا و در سفر دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و هیات همراه به ایلام بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان به استان اعتبار اختصاص یافت و از این میزان ۳۷۳ میلیارد تومان به پروژه های جهش تولید اختصاص یافت.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: با رایزنی های گسترده و تلاش‌های انجام گرفته بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد تومان طرح پروژه برای تحقق شعار سال در استان ایلام تعریف شد که در سطح کشور یک رکورد محسوب می‌شود.

استاندار ایلام تاکید کرد: در این راستا سرمایه‌گذاری پروژه‌های مهم حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دست نفت و گاز با ۲۴ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان مربوط به واحد الفین پتروشیمی ایلام، پتروشیمی دهلران و توسعه صنایع پایین‌دست پتروایرانیان، طرح‌های حوزه آب و خاک و کشاورزی با اعتبار یک هزار و ۵۸۸ میلیارد تومان، از مهمترین پروژه‌های جهش تولید در استان ایلام هستند.

سلیمانی دشتکی افزود: همچنین پروژه‌های حوزه صنعت و معدن با اعتبار ۵۹۳ میلیارد تومان، در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعتبار ۹۲ میلیارد تومان و طرح های حوزه گردشگری با اعتبار هفت میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های مهم جهش تولید در استان ایلام بشمار می رود.

وی اضافه کرد: با اتمام طرح ها و پروژه های مهم استان در حوزه های مختلف تولیدی نفت و گاز و پتروشیمی، آب، خاک و کشاورزی  ضمن تحقق شعار سال، باعث جهش در توسعه استان نیز خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها