وزیر جهاد کشاورزی از گلخانه هواپیمایی ماهان در ارزوئیه بازدید کرد

کرمان - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز (پنجشنبه) در سفر غیررسمی به کرمان با همراهی استاندار از گلخانه قرنطینه هواپیمایی ماهان در ارزوئیه بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی به همراه علی زینی وند استاندار کرمان، مدیرعامل هواپیمایی ماهان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و تعدادی از مسئولان وزراتخانه جهاد کشاورزی و محلی وارد سایت هواپیمایی ماهان 'معین اقتصادی' در روستای ملک آباد شد.

خاوازی پس از ورود به ملک آباد از مزرعه معین اقتصادی شامل گلخانه قرنطینه خرمای مجول با بیش از سه هزار اصله نهال و گلخانه قرنطینه در حال ساخت پنچ هزار مترمربعی این مجموعه بازدید کرد.
وزیر جهاد کشاورزی، استاندار کرمان و هیات همراه در ادامه راهی شهرستان ارزوئیه شدند و از گلخانه قرنطینه هواپیمایی ماهان در ارزوئیه بازدید کرد.

گلخانه قرنطینه شرکت هواپیمایی ماهان از سال گذشته به وسعت ۳۶ هزار مترمربع در ۲ منطقه دشتاب و ارزوئیه راه اندازی شده و در حال حاضر ۱۱۰ هزار نهال گردوی پِکان (گردوی گرمسیری) و ۵۰ هزار نهال خرمای پیارُم در آن نگهداری می‌شود.
به گفته امیری مدیر جهاد کشاورزی ارزوئیه، این شهرستان قطب تولید محصول زراعی کشور محسوب می شود و تولید کننده ذرت و گندم بذری نمونه کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها