۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۸
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 84194504
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای طرح آبرسانی مشگین‌شهر تسریع شد

اردبیل - ایرنا - نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین‌شهر گفت: اجرای این طرح با ۲ پروژه جداگانه و فعال جهت هدف تامین آب شرب بهداشتی ، صنعتی و روستایی این شهرستان تا افق ۱۴۲۵ تسریع شده و پیشرفت فیزیکی آن به ۲۳ درصد رسید.

به گزارش ایرنا، حسن کروبیان روز پنجشنبه در بازدید از طرح آبرسانی مشگین‌شهر افزود: اصلاح خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه‌خانه مشگین‌شهر و انتقال آب از سد احمد بیگلو به این تصفیه‌خانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی درحال اجرا بوده و روند پروژه هم مطلوب به پیش می‌رود.

وی اظهارکرد: یک کیلومتر از عملیات اصلاح خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه‌خانه مشگین‌شهر به طول یک کیلومتر شروع شده و پایپ جکینگ منطقه وله‌زیر در بالادست شهر مشگین‌شهر هم به پایان رسیده است.

نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین‌شهر ادامه داد: مهم‌ترین بخش این طرح، انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر به طول ۱۶ کیلومتر خط انتقال، ۳ مرحله پمپاژ و ۲۰ هزار مترمکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر است  که  فاز اول آن در حال اجراست.

کروبیان با بیان اینکه برای اتمام کل طرح ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است، افزود: تمام تلاش بر این است با تخصیص اعتبار از طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی، تخصیص اعتبار مالی مورد نیاز از اعتبارات مدیریت بحران و سفر ریاست‌جمهوری این طرح را دز رمان مشخص به اتمام برسد.

مشگین‌شهر در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها