مشهد میزبان ۵۳ فرماندار در نخستین دوره‌ آموزشی انتخابات بود

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: نخستین دوره آموزشی مدیران، کارشناسان، فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات سه استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی در مشهد برگزار شد.

محمد علی نبی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر شرکت حضوری فرمانداران، معاونان سیاسی- امنیتی و مدیران کل سیاسی و انتخابات سه استان یاد شده در این  دوره، بخشداران و کارشناسان انتخابات در این استانها هم به صورت وبینار در این همایش آموزشی یک روزه شرکت کردند.

وی ادامه داد: محور آموزشها قوانین و دستورالعمل های اجرایی انتخابات، مباحث مرتبط با برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی و همچنین مباحث الکترونیکی کردن انتخابات در سال ۱۴۰۰ بود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به احتمال برگزاری الکترونیک انتخابات گفت: در صورت توافق وزارت کشور و هیات نظارت احتمالا انتخابات شوراها در کلانشهرها به صورت الکترونیکی برگزار شود.

نبی پور افزود: خراسان رضوی در انتخابات قبلی شوراها، برگزاری الکترونیکی انتخابات در هفت شهر با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و داشتن شورای هفت نفره را تجربه کرده است.

وی اضافه کرد: ۳۳ فرماندار از خراسان رضوی، ۹ فرماندار از خراسان شمالی و ۱۱ فرماندار از خراسان جنوبی در این دوره شرکت کردند.

بنا بر اعلام رسمی وزارت کشور انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ در ۸۱ شهر و ۲ هزار و ۵۰۰ روستای خراسان رضوی همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کل کشور در قالب ۳۳ شهرستان، ۸۱ شهر و دو هزار و ۵۰۰ روستا در مجموع هشت هزار و ۶۰۰ عضو در شوراهای اسلامی شهری و روستایی دارد.  

۷۰۰ نفر از این تعداد عضو شوراهای اسلامی شهرها و هفت هزار و ۹۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستایی در سطح استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =