شرکت نفت بندرعباس بیش از ۱۰ میلیارد ریال به دانش‌آموزان نیازمندکمک کرد

بندرعباس- ایرنا- شرکت پالایش نفت بندرعباس در دومین مرحله از حمایت های خود از دانش‌ آموزان نیازمند استان هرمزگان، مبلغ ۱۰ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال برای تهیه تبلت دانش آموزی اختصاص یافت.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس دراین باره گفت: در مرحله نخست نیز این شرکت در آذر ماه مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای تهیه تبلت جهت اهداء به دانش‌آموزان نیازمند با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و کمیته امداد امام خمینی (ره)‌ اهداء کرد.
هاشم نامور پنجشنبه شب درجمع خبرنگاران افزود: در این مرحله تعداد ۱۰۰ عدد تبلت به ارزش ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال از سوی این شرکت تهیه شد که به دانش‌آموزان نیازمند که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس و نداشتن امکانات لازم نتوانسته بودند از آموزش ‌در فضای مجازی استفاده کنند، در بندرعباس، میناب، سندرک و توکهور و هشتبندی اهداء شد.
 وی با اشاره به اینکه این اقدام در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس صورت گرفت، بیان داشت: همچنین مبلغ ۷ میلیارد ریال ‌نیز از سوی این شرکت به اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان اهداء شد تا با شناسایی دانش‌آموزان نیازمند در دیگر مناطق استان نسبت به تهیه تبلت برای آنان اقدام کند.
مدیر شرکت پالایش نفت بندرعباس ادامه داد: در این دو مرحله تاکنون ۱۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برای تهیه تبلت دانش آموزان از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس اهداء شده است.
به گفته نامور، شیوع ویروس کرونا شرایط جدیدی برای اجتماع و بخصوص در زمینه تحصیل دانش‌آموزان ایجاد کرده است و در این شرایط نباید نبود و کمبود امکانات به ویژه برای خانواده های نیازمند مانع از رشد و پیشرفت دانش آموزان و عقب ماندن آنان از تحصیل شود.
وی افزود: شیوع ویروس کرونا از اسفند سال گذشته موجب تعطیلی مدارس و ادامه فرایند تعلیم و تربیت به صورت غیرحضوری شد و یکی از مشکلات دانش آموزان نیازمند ‌استان برای حضور در شبکه شاد و استفاده از آموزش های فضای مجازی، دسترسی نداشتن به گوشی هوشمند و یا تبلت است.
نامور تصریح کرد: این شرکت در ترسیم چشم انداز راهبردی خود متناسب با ماموریت، خط مشی، ارزشهای بنیادین و سازمانی، نگرش ‌مسئولیت اجتماعی را نیز در نظر دارد که مشارکت در توسعه جامعه و توجه به زیرساخت‌های آموزشی، بهداشتی، ورزشی و عمرانی در این حوزه به عنوان یکی از شاخصه های دستیابی به توسعه پایدار در این نگرش دیده شده است.
مدیرعامل شرکت نفت بندرعباس گفت: در این راستا از ابتدای شیوع ویروس‌ منحوس کرونا مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در قالب طرح مواسات و همدلی برای تهیه سبدهای غذایی و کمک به اقشار نیازمند، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به منظور کمک به بهبود بیماران کرونایی و تأمین تجهیزات درمانی، مبلغ ۴ میلیارد ریال برای کمک به اقشار نیازمند و خانواده‌های آسیب دیده از بیماری کرونا و مبلغ ۷ میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی(‌ره) هرمزگان به منظور حمایت از یک هزار نفر از فرزندان محسنین اهداء شده است.
وی یادآور شد: شرکت پالایش نفت بندرعباس در جایگاه یک مجموعه صنعتی پیشرو همواره تلاش کرده است با توجه به اهمیت مسئولیت های اجتماعی به عنوان یک وظیفه غیر اقتصادی در کنار رسالت و مسئولیت اصلی خود در تامین انرژی و فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور اقدامات مناسبی را در راستای حفظ، مراقبت و کمک ‌به جامعه ای که در آن فعالیت می نماید اجرا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها