۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۷
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 84194496
۰ نفر

برچسب‌ها

غوغای چله بزرگ با سرمای منفی ۲۸ در اردبیل

اردبیل - ایرنا - پهنه گسترده‌ای از استان اردبیل در سی و سومین روز چله بزرگ زیر سرمای طاقت فرسا رفته و کمینه دمای اردبیل به منفی ۲۲ و فرودگاه ‌این شهر به منفی ۲۸ رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، برودت هوا در ایستگاه‌های خلخال منفی ۲۰ ، فیروزآباد کوثر منفی ۱۸ ، نیر منفی ۱۶ ، سرعین منفی ۱، نمین منفی ۱۴، مشکین شهر منفی ۱۲ ، گرمی منفی ۶ و شهرستانهای پارس‌آباد و ‌بیله‌سوار در جلگه گرمسیر مغان منفی ۵ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

سرمای شدید در پی توقف بارش برف 2روزه  از عصر دیروز بر این استان حاکم شده است.

براثر ریزش سنگین برف و برودت زیاد لایه ضخیمی از برف و یخ سطح گذرگاه‌های درون‌شهری اردبیل و دیگر نقاط سردسیر این استان را پوشانده و تردد رهگذران پیاده و سواره را مشکل کرده است.

انتظار می رود سرما و یخبندان دست‌کم تا اواسط هفته پیش رو در شهرستان‌های سردسیر استان اردبیل ماندگار باشد.

باتوجه به وجود برف سنگین و پیش‌بینی وزش باد در بلندی‌ها امکان وقوع پدیده کولاک برف در جاده های  استان اردبیل وجود دارد.

فرهاد عبدالعلی‌پور مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل خواستار رعایت موارد احتیاط و ایمنی و نیز صرفه جویی در مصرف گاز شهری و برق ازسوی ساکنان این استان شد.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد. این ششمین موج برف و سرمای چشمگیر از ابتدای پاییز تاکنون در منطقه است.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد. قبل از این از ابتدای فصل سرما تاکنون طی آذر ماه چهار بار و در اوایل دی یک بار برف سنگین با سرمای شدید در این شهرستان حاکم شده بود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها