۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84194493
۰ نفر

برچسب‌ها

اعدام زندانیان، تنش جدید میان طالبان و کابل

تهران- ایرنا- به دنبال تاکید معاون اول رییس جمهوری افغانستان بر اعدام زندانیان طالبان، این گروه بر اعدام زندانیان واکنش نشان داد و روند صلح را متاثر از هرگونه برخورد نادرست اعلام کردند.

به گزارش ایرنا از شبکه طلوع نیوز، گروه طالبان در واکنش به گفته‌های اخیر امرالله صالح معاون اول ‌اشرف غنی مبنی‌بر اعدام زندانیان هشدار داد که اگر اعضای این گروه از سوی حکومت افغانستان اعدام شوند، با واکنش این گروه روبه‌رو خواهد شد.

یک سخنگوی گروه طالبان در این مورد گفت که تمامی زندان این گروه که از سوی دادگاه‌های حکومت افغانستان محکوم به اعدام شده بودند در فهرست پنج هزار زندانیان طالبان هستند که آزاد شده اند و هرگونه برخورد نادرست با دیگر زندانیان این گروه روند صلح را آسیب جدی می‌زند.

به گفته گروه طالبان، اکنون هیج زندانی طالبان در زندان‌های حکومت افغانستان محکوم به اعدام نیستند.

امرالله صالح که از سه ماه پیش مسئولیت تأمین امنیت کابل را بر عهده گرفته است تا کنون دوبار بر اعدام شدن زندانیان وابسته به گروه طالبان که در بازداشت دولت افغانستان هستند تأکید کرده ‌است.

به گفته امرالله صالح، اعدام زندانیان برای کمک به بهبود اوضاع کشور باید صورت بگیرد.

براساس آمار اداره امور زندان‌های افغانستان، حدود یک هزار زندانی در زندان‌های حکومت از سوی دادگاه‌ها به اعدام محکوم شده‌اند اما این نهاد شمار زندانیان سیاسی و اعضای گروه طالبان را مشخص نکرده است.

با افزایش ترورهای هدفمندانه در افغانستان، دولت کابل گروه طالبان را به دست داشتن در این ترورها و انفجار مین های مغناطیسی متهم کرده‌ است اما گروه طالبان دست داشتن شان را در این رویدادها رد کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار جهان