۲ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۵
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84194475
۰ نفر

برچسب‌ها

برف و کولاک ۲ جاده خراسان رضوی را بست

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: به علت بارش شدید برف و وقوع کولاک و کاهش دید رانندگان و لغزندگی سطح جاده، راه اصلی مشهد-کلات و جاده فرعی درگز- کلات مسدود اعلام شد.

ابراهیم نصری پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش برف در حوزه ادارات راهداری قوچان، درگز، کلات و چناران گزارش شده است و کولاک برف نیز در مسیرهای مشهد-کلات، مشهد-سرخس، مشهد-فریمان و بزرگراه‌های باغچه -تربت حیدریه و باغچه - نیشابور موجب کاهش دید رانندگان و لغزندگی سطح جاده‌ها شده است.

وی ادامه داد: به واسطه برف و کولاک شدید، رفت و آمد در جاده‌های قوچان-باجگیران، قوچان-درگز، باغچه -تربت حیدریه، باغچه- نیشابور، سبزوار- اسفراین و نیشابور- فیروزه تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: بارش کنونی برف به ویژه در شمال استان به شکل کولاک بوده و همین موضوع علاوه بر لغزندگی جاده ها موجب کاهش دید رانندگان نیز شده است با این حال به جز ۲ جاده یاد شده همه راه های ارتباطی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

کاهش دمای هوا و بارندگی در مناطق شمالی خراسان رضوی از امروز آغاز شده است که تا صبح شنبه ادامه دارد و دمای هوا در مناطق سردسیر استان به کمتر از ۱۰ درجه زیر صفر نیز می‌رسد.
در خراسان رضوی ۵۱ گردنه در راههای شهری به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر وجود دارد.
خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =