خسارت ۳۰۰ میلیارد ریالی برف و کولاک در گلستان و چند خبر کوتاه

گرگان - ایرنا - برآورد خسارت ۳۰۰ میلیاردی برف و کولاک و اعلام ویژه برنامه‌های نکوداشت ۱۰۰ سالگی تاسیس آموزش و پرورش گرگان از جمله خبرهای کوتاه روز پنجشنبه گلستان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: براساس برآوردهای اولیه، برف، کولاک و طوفان شامگاه گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشت.

سیدرضا قادری اظهار داشت: از مجموع این خسارت ۱۵۰ میلیارد ریال به بخش‌های کشاورزی، دامداری و گلخانه‌ای، ۱۳۰ میلیارد ریال به خانه ها و ۲۰ میلیارد ریال به شبکه برق وارد شد.

وی بیان داشت: طوفان امروز به ۶۵۰ خانه آسیب وارد کرد که بیشتر از ناحیه سقف و دیوارها بود اما ۶ خانه به دلیل خسارت زیاد نیازمند نوسازی است.

**

مدیر آموزش و پرورش گرگان گفت که ویژه برنامه های نکوداشت ۱۰۰ سالگی تاسیس این نهاد در این شهرستان در دهه نخست بهمن سال جاری برگزار خواهد شد.

بهجت تربتی نژاد اظهار داشت: اداره معارف که بعدها به آموزش و پرورش تغییر نام یافت از اسفندماه سال ۱۲۹۹ تاکنون ۵۵ رییس به‌خود دیده که ۳۶ نفر از آن ها قبل از انقلاب اسلامی و ۱۹ نفر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت داشتند.

وی افزود: رونمایی و نصب لوح یادمان مدیران سابق آموزش و پرورش گرگان، نامگذاری ساختمان فعلی اداره به نام شهید مرتضی مطهری، نصب سردیس های شهید محمدعلی رجایی و مرحوم غلامحسین شکوهی پدر تعلیم و تربیت ایران، بهره برداری از مستند تاریخ آموزش و پرورش گرگان، رونمایی از تمبر یادبود ۱۰۰ سالگی آموزش و پرورش گرگان از جمله برنامه های نکوداشت ۱۰۰ سالگی آموزش و پرورش گرگان است.

**

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت که با تصویب کارگروه تنظیم بازار ۷۰۰ تن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه شب عید در استان توزیع خواهد شد.

حسین طلوعیان هدف اصلی این اقدام را تنظیم بازار میوه شب عید و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت میوه در ایام پایانی سال در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه بیان کرد.

**

فرهاد میقانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: نیروهای امداد و نجات این جمعیت در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۴۷ نفر حادثه دیده برف و کولاک امدادرسانی کردند.

**

مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان گفت که از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه هزار و ۸۵ پرونده تخلفاتی در حوزه بهداشتی، دارویی، درمانی و دامپزشکی در این استان تشکیل شد.

حسین نجف‌زاده اظهار داشت: بیشترین موارد تخلفات این بخش مربوط به اخذ دریافت وجه اضافی ویزیت، دریافت زیر میزی، گرانفروشی دارو، دریافت اضافی دستمزد عمل جراحی و رعایت نکردن دستورالمل‌های بهداشتی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها