اعلام همبستگی لبنان با عراق در تماس تلفنی نخست وزیران دو کشور

تهران – ایرنا- "حسان دیاب" نخست وزیر دولت پیشبرد امور در لبنان پنجشنبه شب در تماس تلفنی با "مصطفی الکاظمی" همتای عراقی خود ضمن محکوم کردن حادثه دو انفجار تروریستی در بغداد، با دولت و مردم عراق ابراز همدردی کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی لبنان (ان. ان. إی)، دیاب انفجارهای جنایتکارانه روز پنجشنبه را به الکاظمی، دولت، ملت و خانواده قربانیان تسلیت گفت و برای زخمی‌شدگان آرزوی بهبودی کامل کرد.

"نبی بری" رییس مجلس نمایندگان لبنان نیز در تماس تلفنی با الکاظمی این حادثه تروریستی را محکوم و برای مجروحان این حادثه شفای عاجل مسألت کرد.

بری همچنین با "حاج حامد الخفاف" نماینده  آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق در لبنان تماس گرفته و این جنایت تروریستی را محکوم و آن را به خانواده شهدا تسلیت و برای مجروحان بهبودی کامل مسألت کرد.

پیش از این حزب الله لبنان نیز در بیانیه‌ای ضمن تسلیت به مردم و مسئولا عراق، این انفجارهای تروریستی را محکوم کرد.

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن در توئیتی نوشت: ضمن محکوم کردن این انفجار خونین و مجرمانه در بغداد، تأکید می‌کنیم که حق ملت عزیز عراق آن است که امنیت و ثبات خود را بار دیگر به دست آورند و نیروهای اشغالگر آمریکایی را از کشورشان بیرون رانند.

وزارت بهداشت عراق شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که در دو انفجار انتحاری امروز در مرکز بغداد ۳۲ نفر کشته شدند و شمار زخمی‌ها نیز به ۱۱۰ نفر رسیده است.

"خالد المحنا" سخنگوی وزارت کشور عراق پیشتر درباره جزئیات دو انفجار انتحاری امروز در میدان الطیران گفت: اولین تروریست حامل کمربند انتحاری وانمود کرده که بیمار است و وقتی مردم در اطرافش جمع شدند، خود را منفجر کرده است.

وی افزود: دومین تروریست نیز به فاصله اندکی وقتی مردم برای انتقال زخمی‌ها جمع شدند، کمر بند انتحاری خود را منفجر کرد.

این انفجارها با موجی از محکومیت در سطح داخلی و خارجی مواجه شده است.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت این دو انفجار انتحاری در بغداد را برعهده نگرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =