فعالیت ورزشی بانوان در مراغه با رعایت دستورالعمل‌ها بلامانع اعلام شد

مراغه - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان مراغه گفت: باشگاه‌های ورزشی بانوان در این شهرستان می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا فعالیت کرده و به ورزشکاران خدمات ارایه کنند.

مهدی نوایی عصر روز پنجشنبه در جلسه کاری و هم‌اندیشی با نایب رئیسان هیات‌های ورزشی و باشگاه‌های بانوان اظهار داشت: توسعه ورزش همگانی بانوان با رویکرد ورزش در خانه به لحاظ شرایط کرونایی باید در اولویت هیات‌های ورزشی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: برگزاری کلاس‌های دانش‌افزایی نیز با حضور کمتر از ۱۵ نفر  و رعایت تمامی دستورالعمل‌ها بلامانع است.

وی افزود: در حوزه ورزش بانوان ۲ سال متوالی است که در رتبه نخست استان قرار داریم و از این رو نباید دوران کرونا مانع حرکت رو به جلو ورزش بانوان باشد.

وی به مشارکت بانوان در برنامه‌های دهه مبارکه فجر امسال اشاره کرد و ادامه داد: همزمان با روز میلاد حضرت فاطمه (س) امسال از مدال‌آوران ورزش بانوان تجلیل خواهد شد.

رییس اداره ورزش و جوانان مراغه اضافه کرد: بانوان ورزشکار مراغه‌ای در رشته‌های سپک‌تاکرا، فوتسال، تنیس، تنیس روی‌میز، کونگ‌فوتوآ، ورزش‌های روستایی، تیراندازی با کمان و کاراته در سال‌های اخیر خوش درخشیده‌اند.

نوایی بیان کرد: حضور بانوان فعال در رشته سپک‌تاکرا در اردوهای تیم ملی در رده‌های سنی مختلف، حضور در لیگ فوتسال دسته ۲ کشوری و کسب مقام‌های نخست در مسابقات کشوری از جمله این افتخارهاست.

وی جمعیت ورزشی بانوان شهرستان را ۴ هزار و ۲۸۰ نفر عنوان کرد و گفت: بیشترین جمعیت ورزشی در بخش ورزش بانوان شهرستان مربوط هیات ژیمناستیک، والیبال و آمادگی جسمانی است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بانوان ورزشکار مراغه در ۲۷ رشته ورزشی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۸ باشگاه ویژه بانوان در سطح شهرستان داریم و در ۲۲ باشگاه در نوبت صبح بانوان و بعداز ظهر آقایان فعالیت می‌کنند و در مجموع ۴۰ باشگاه بانوان در سطح شهرستان فعال است.

وی همچنین اخذ پروانه فعالیت برای باشگاه‌های ورزشی بانوان را خواستار شد و تاکید کرد: باشگاه‌های ورزشی باید در رشته‌های ورزشی مرتبط با پروانه فعالیت کنند و در غیر اینصورت با آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، هشت هزار و ۹۷۰ ورزشکار سازمان یافته در قالب ۴۲ هیات ورزشی در  مراغه فعالیت می‌کنند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها