نخست وزیر عراق بر تداوم مبارزه با تروریسم تاکید کرد

بغداد – ایرنا- نخست وزیر عراق با اشاره به آغاز تحقیقات فوری درباره انفجارهای تروریستی امروز بغداد و تغییراتی امنیتی تاکید کرد که نبرد با تروریسم ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های عراقی، در بیانیه پنجشنبه شب دفتر «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آمده است: در پی دو انفجار ظهر امروز در بغداد، الکاظمی نشستی اضطراری با فرماندهان امنیتی و اطلاعاتی در مقر فرماندهی عملیات بغداد برگزار کرد.

برپایه این بیانیه، الکاظمی "دستور آغاز تحقیقات فوری برای روشن شدن علل وقوع این خلل امنیتی و پیگرد هسته های تروریستی که عبور تروریست ها و اجرای جنایت پلید آنها را تسهیل کردند،" صادر کرد.

وی همچنین خواهان آماده باش نیروهای امنیتی برای حفظ امنیت و جان شهروندان عراقی و اتخاذ اقدامات میدانی لازم در این زمینه و پشتیبانی یگان ارتش عراق از سایر نیروهای امنیتی شد.

الکاظمی گفت: حمله تروریستی به غیرنظامیان عراقی تاکید می کند که نبرد ما با تروریسم مداوم و طولانی مدت است و از این نبرد به هیچ وجه عقب نخواهیم نشست یا در قبال آن سستی به خرج نخواهیم داد تا تمام خاک عراق را از بقایای تروریسم پاکسازی کنیم.

وی افزود: همه امکانات نظام و تلاش های یگان های امنیتی و اطلاعاتی را در وضعیت آمادباش بالا برای قصاص طراحان این حمله بزدلانه و همه حامیان آن قرار داده ایم.

الکاظمی بر وحدت صفوف عراقی ها تاکید کرد و افزود: اجازه تشتت تلاش اطلاعاتی یا تعدد منافع تصمیم گیری در نیروهای امنیتی را نخواهیم داد و برای انجام تغییرات امنیتی براساس ضرورت های میدانی کار خواهیم کرد و در این تغییرات، به فشارها و خواسته های سیاسی تن داده نخواهد شد.

میدان الطیران در مرکز بغداد ظهر امروز شاهد دو انفجار انتحاری همزمان بود که ۳۲ کشته و ۱۱۰ زخمی برجای گذاشت.

این انفجارها با موجی از محکومیت در سطح داخلی و خارجی مواجه شده است.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این دو انفجار انتحاری در بغداد را برعهده نگرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =