شرکت آب و فاضلاب مشهد در خصوص یخ‌زدگی تاسیسات آب هشدار داد

مشهد- ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: با توجه به ورود سامانه هوای سرد به مشهد احتمال یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات شبکه آب وجود دارد و شهروندان باید مراقب یخ‌زدگی‌های احتمالی باشند.

محمود محتشمی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نگهداری سیستم لوله کشی آب داخل منازل و کنتور آب به عهده مشترکان است و با توجه به احتمال برودت هوا و یخ زدگی لوله ها و کنتورهای آب، شهروندان باید اقدامات پیشگیرانه نظیر عایق بندی لوله‌های آب موجود در فضای باز با پارچه و عایق را انجام دهند.

وی اضافه کرد: عایق کردن دور کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی و یا قراردادن کیسه های خاک اره در محفظه کنتور از دیگر اقدامات پیشگیرانه است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: شهروندان در صورت یخ زدگی از ریختن آب داغ بر روی کنتور یا روشن کردن آتش در اطراف کنتور خودداری شود و مراتب را به مرکز ارتباطات مردمی و امداد آب با شماره ۱۲۲ اطلاع دهند.

اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی با انتشار اطلاعیه‌ در خصوص بارش برف، کولاک و افت شدید دمای هوا طی روزهای پایانی هفته جاری در این استان هشدار داده است.
در این اطلاعیه هشدار "سطح نارنجی وضعیت جوی" برای خراسان رضوی صادر و اعلام شده است: این استان از روز پنجشنبه دوم بهمن ماه جاری تحت تأثیر سامانه‌ ناپایدار جوی قرار می‌گیرد که پیامد آن بارش شدید باران، برف، احتمال بارش تگرگ و رعد و برق به ویژه در نیمه شمالی خراسان رضوی، وزش باد شدید و کاهش محسوس دمای هوا تا ۱۵ درجه است.
بر این اساس بارش باران و وزش باد شدید در خراسان رضوی به تناوب تا اوایل وقت شنبه چهارم بهمن ماه و همچنین ماندگاری هوای سرد تا روزهای پایانی هفته آتی تداوم خواهد داشت. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =